Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2023/2024

ROK SZKOLNY 2023/2024

 

 

Prymus Pomorza i Kujaw II

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII OSM, Mikołaj Drożdżewski, otrzymał stypendium w projekcie „Prymus Pomorza i Kujaw II”, przyznane przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zgodnie z zatwierdzoną przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego listą rankingową. Mikołajowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

II miejsce w konkursie Better Together

Miło nam poinformować, że w odbywającym się w dniu 19 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 7 I Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego „Better Together” drużyna ZSM w składzie: Piotr Michalski (V OSM), Antoni Ziółkowski (VI OSM) i Jan Piwoński (VII OSM) zdobyła II miejsce. Uczniów przygotowała pani Grażyna Czerwińska. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie w konkursie pianistycznym w Tuchowie

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fortepianu pani Klaudii Kołaty, Salma Kołata-Raniszewska (V OSM), otrzymała wyróżnienie w III grupie wiekowej w XXVII Ogólnopolskim i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie, zorganizowanym przez Społeczne Ognisko Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie w dniu 12 stycznia 2024 roku. Gratulujemy!

 

Pierwsze miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Miło nam poinformować, że Blanka Nowakowska, uczennica klasy VIII OSM, zajęła pierwsze miejsce w stylu grzbietowym na mistrzostwach województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu, odbywających się 13 grudnia 2023 roku. Gratulujemy!

 

Sukcesy na Regionalnym Konkursie Pianistycznym

Miło nam poinformować, że podczas odbywającego się w dniu 9 grudnia 2023 roku II Regionalnego Konkursu Pianistycznego w Osieku nad Wisłą pod patronatem wójta gminy Oborowo zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Osieku nad Wisłą oraz Gminny Ośrodek Kultury w Oborowie bardzo dobrze spisały się uczennice naszej szkoły: Antonina Lach (II OSM) z klasy fortepianu pani Beaty Grzegorowskiej zajęła II miejsce, Katarzyna Karkoszka (III OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak zajęła III miejsce, a Urszula Prośniak (V OSM) z klasy fortepianu pani Jolanty Marciniak uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie na Konkursie Pianistycznym im. Adama Harasiewicza

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fortepianu pani Klaudii Kołaty, Salma Kołata-Raniszewska (V OSM) zdobyła w dniu 8 grudnia 2023 roku wyróżnienie II stopnia w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Młodych Talentów im. Adama Harasiewicza w Warszawie, zorganizowanym przez Fundację Pianistyki Polskiej oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

 

Sukces w Konkursie Piosenki Świątecznej

Miło nam poinformować, że uczennica ZSM im. Cz. Niemena, Małgorzata Błaszkiewicz z klasy VI OSM, zajęła I miejsce w I Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej w Smólniku, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku w dniu 1 grudnia 2023 roku. Gratulujemy!

 

I miejsce w Wierszykarni

Miło nam poinformować, że w odbywającym się w dniu 29 listopada 2023 roku XVIII Konkursie Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży „Wierszykarnia” zorganizowanym przez Centrum Kultury „Browar B.”, pierwsze miejsce zdobył uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Piotr Michalski z klasy V OSM. Opiekunem Piotra była pani Karolina Matusiak-Bednarek. Serdecznie gratulujemy!

 

Kwalifikacje do rejonowego etapu Konkursu Kuratoryjnego

Miło nam poinformować, że uczennice klasy VIII OSM: Zofia Tomczak, Wiktoria Lewandowska i Wiktoria Szulczewska, biorące w dniu 21 listopada 2023 roku udział w Przedmiotowym Konkursie Kuratoryjnym z języka polskiego, uzyskały wyniki kwalifikujące dziewczęta do kolejnego, rejonowego etapu. Uczennice przygotowała pani Karolina Matusiak-Bednarek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach!

 

Sukcesy na Konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

Miło nam poinformować, że na zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 we Włocławku II Kujawskim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w dniu 18 listopada 2023 roku duet Katarzyna Sosnowska (śpiew) i Łukasz Sławianowski (fortepian) zajął III miejsce w kategorii Zespoły, natomiast Grand Prix konkursu otrzymała Julia Stasinowska. Obie wokalistki kształcą się w klasie śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac. Gratulujemy!

 

Kwalifikacja do rejonowego etapu Konkursu Kuratoryjnego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI OSM, Alicja Daniewska, podczas szkolnego etapu Przedmiotowego Konkursu Kuratoryjnego z historii w dniu 17 listopada 2023 roku uzyskała bardzo dobry wynik, kwalifikujący ją do kolejnego, rejonowego etapu. Uczennicę przygotowała pani Jolanta Ziółkowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

 

II miejsce w Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Julia Stasinowska, zdobyła II nagrodę w odbywającym się w dniu 11 listopada 2023 roku w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Ojczyźnianej. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w odbywającym się w październiku 2023 roku konkursie plastycznym na najpiękniejszą pocztówkę o tematyce „Włocławek, stolica Kujaw”, zorganizowanym przez Klub „Łęg” Centrum Kultury Browar B. W kategorii wiekowej 7 lat drugie miejsce uzyskała Lena Badura z klasy I OSM, a wyróżnienie Jagoda Lach z klasy I OSM. W kategorii wiekowej 10-11 lat trzecie miejsce zdobyła Alicja Wrocławska z klasy IV OSM. Natomiast w kategorii wiekowej 12 lat pierwsze miejsce przyznano Alicji Jarząbkowskiej z klasy VI OSM, zaś wyróżnienie – Kindze Nowak z klasy VI OSM. Serdecznie gratulujemy!

 

Srebrne medale w Mistrzostwach Włocławka SZS w Badmintonie

Miło nam poinformować, że na odbywających się w dniu 31 października 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 we Włocławku Mistrzostwach Włocławka SZS w Badmintonie reprezentujący naszą szkołę w Igrzyskach Dzieci chłopcy: Marcel Patalon i Jan Żarnowski oraz dziewczęta: Natasza Biernacka i Małgorzata Błaszkiewicz, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta: Julia Dyszczyńska i Blanka Nowakowska zajęli II miejsca. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy szachowe

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 21 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku turnieju szachowym „Polubić szachy – zostań Mistrzem” zorganizowanym przez fundację „Zagrajmy razem”, uczennica Julia Szwarc z klasy VI OSM zdobyła II miejsce, zaś uczennica Martyna Mosakowska z klasy VI OSM uzyskała III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie w konkursie „Mikrofon dla Malucha”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III OSM, Barbara Błaszkiewicz, zdobyła wyróżnienie w XIV Konkursie Wokalnym „Mikrofon dla Malucha” organizowanym w Klubie Łęg we Włocławku w dniu 20 października 2023 roku. Gratulujemy!

pomoc