Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2017/2018

ROK SZKOLNY 2017/2018 

 

 

Nagrody w konkursie plastycznym „Muzyka wokół nas”

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się na Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Muzyka wokół nas”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników w dniu 8 czerwca 2018 roku nagrody w kategorii klas IV – VII odebrały: Aleksandra Gągolewska – uzyskując I miejsce oraz Bianka Puzio – zajmując II miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienia zdobyli: Małgorzata Zasada i Miłosz Balcerowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Gdyni

 

Na odbywającym się w dniach 31 maja – 3 czerwca 2018 roku w Gdyni Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Julia Stasinowska zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 11 – 13 lat. W kategorii tej startowały aż 82 osoby z ponad 600 uczestników festiwalu. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Złoty Dyplom na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat

 

W dniach 25-26 maja 2018 roku Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego zdobył ZŁOTY DYPLOM i uzyskał III miejsce na 49. Ogólnopolskim Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT. Młodzieży i chórmistrzowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ortografia – nic prostszego

 

W dniu 18 maja 2018 roku odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortografia – nic prostszego – dla każdego myślącego”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku pod patronatem Burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego.

Uczennica pani Iwony Gonstal - Maria Jabłońska z klasy VI OSM I stopnia zajęła na tym konkursie II miejsce. Gratulujemy!

 

 

 

Wyróżnienie na konkursie piosenki o tematyce wojennej

 

 

Na odbywającym się w dniu 18 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku, uczennica naszej szkoły, Julia Stasinowska uzyskała wyróżnienie. Konkurs odbył się  z okazji przypadającego w 2018 roku "Roku Ireny Sendlerowej". Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukces naszych młodych flecistek w Solcu Kujawskim

 

 

Na odbywającym się w dniu 16 maja 2018 roku Trzecim Kujawsko-Pomorskim Konkursie Fletowym w Solcu Kujawskim bardzo dobrze zaprezentowały się nasze młode flecistki.

Kornelia Głąbicka z klasy pani Anny Skowron,

Antonina Uzarczyk z klasy pani Julii Staneckiej,

a także Kalina Skarzyńska oraz Magdalena Karwat z klasy pana Jacka Zasady

otrzymały wyróżnienia.

Uczniom akompaniowali: pani Klaudia Kołata oraz pan Jacek Szczepański.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

I Festiwal Pianistyczny Dźwieki Mazowsza

W dniach 15-16 maja 2018 roku, w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach odbył się  I Festiwal Pianistyczny "Dźwięki Mazowsza". Uczennica Natalia Kapuścińska z klasy Pana Zbigniewa Mereckiego zdobyła wyróżnienie w II grupie wiekowej.

 

 

 

 

I Turniej „100 x 100 x 100”

 

Na odbywającym się w dniu 8 maja 2018 roku w auli ZSM we Włocławku I Turnieju w warcaby polskie – stupolowe, rozgrywanym z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach projektu „100 x 100 x 100”, bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni działającego przy naszej szkole UKS Presto. I tak: w kategorii dziewcząt z klas I – III pierwsze miejsce zdobyła Natalia Kapuścińska (notabene jedyna dziewczynka w tej kategorii), w kategorii dziewcząt z klas IV – V pierwsze miejsce uzyskała Julia Jęcka, drugie – Dominika Żarnowska, a trzecie – Zofia Ćwiklińska, w kategorii dziewcząt z klas VI – VII pierwsze miejsce zajęła Julia Stanowska, a drugie – Maria Jabłońska, natomiast w kategorii chłopców z klas VI – VII na pierwszym miejscu uplasował się Grzegorz Tomczak, na drugim – Miłosz Balcerowski, a na trzecim – Adam Stanowski. Serdecznie gratulujemy!

 

 

XXV  Śląski Konkurs "Instrumenty Dęte" Drewno dla najmłodszych

W dniach 26-27 kwietnia 2018 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się XXV Śląski Konkurs "Instrumenty Dęte" Drewno dla najmłodszych. W I grupie wiekowej III miejsce zajęła Kalina Skarzyńska z klasy fletu pana Jacka Zasady. Wyróżnienie zdobył Oskar Skibiński z klasy pana Dariusza Zaleśnego. Uczniom akompaniowali pani Ewa Grębocka - Stachowiak i pan Jacek Szczepański.

 

IX Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę”

 

W dniach 24 – 26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbyły się IX Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę”. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród sześciorga uczniów reprezentujących naszą szkołę nagrodzeni zostali:

Zuzanna Szumińska z klasy skrzypiec p. Anny Nasarzewskiej – II miejsce w III grupie wiekowej

Antonio Brzeski z klasy skrzypiec p. Aleksandry Biernackiej – wyróżnienie w II grupie wiekowej

Gabriela Kaźmierczak z klasy skrzypiec p. Anny Nasarzewskiej – wyróżnienie w II grupie wiekowej

Adrianna Stachowiak z klasy skrzypiec p. Aleksandry Pilarskiej – wyróżnienie w II grupie wiekowej

Gabriela Szydłowska z klasy skrzypiec p. Katarzyny Kalety – wyróżnienie w II grupie wiekowej.

Jury uhonorowało dyplomem za wyróżniające przygotowanie ucznia panią Annę Nasarzewską, a dyplomy za wyróżniający akompaniament otrzymali: pan Jakub Gajdecki, pani Klaudia Kołata, pani Monika Rupczak i pan Paweł Wołowicz.

 

 

Wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Słuchowym

 

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu odbył się Regionalny Konkurs Słuchowy. Wyróznienia zdobyli: Justyna Masłowska z kl. VI OSM I st. oraz Daniel Jabłoński z kl.Vb OSM I st. Uczniowie zostali przygotowani przez p. Magdalenę Gorzkowską i p. Paulinę Gostyńską.

Gratulujemy! 

 

 

I nagroda w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Fotograficznym

 

Dnia 24 kwietnia 2018 r. odbyło się rozdanie nagród Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno - Fotograficznego. Uczennica klasy III OSM Natalia Kapuścińska zajęła I miejsce w grupie klas 1-3. Wychowawczynią Natalii jest pani Urszula Frąckiewicz-Dorszewska. Serdecznie gratulujemy!

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukcesy juniorów na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w warcabach stupolowych

 

Na odbywających się w dniu 22 kwietnia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w warcabach stupolowych bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja UKS Presto działającego w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Natalia Kapuścińska zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek do lat 9, natomiast w kategorii juniorek do lat 13 Julia Stanowska była pierwsza, a Julia Jęcka – trzecia. W kategorii juniorów do lat 13 Krzysztof Baranowski zajął drugie miejsce, natomiast w grupie juniorów do lat 15 Adam Stanowski był piąty, a Miłosz Balcerowski – szósty. Łącznie juniorki zajęły drużynowo drugie miejsce, juniorzy natomiast – trzecie. Gratulujemy!

 

 

Złoty dyplom i nagroda specjalna na MUSICA IN URBE

 

Na odbywającym się w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku w Bydgoszczy I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym MUSICA IN URBE Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego zdobył Złoty Dyplom oraz Nagrodę Specjalną Bydgoskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Serdecznie gratulujemy!

 

 

I nagroda w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Klas III Szkół Podstawowych "English is fun"

Dnia 20 kwietnia 2018 r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Klas III. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kapuścińska, która zdobyła I miejsce. W nagrodę otrzymała voucher na roczny kurs języka angielskiego w Greenwich. Natalia jest uczennicą pani Grażyny Czerwińskiej. Natalii i nauczycielowi serdecznie gratulujemy.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XVII Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy

W dniach 16 - 18 kwietnia 2018 r, w Sochaczewie odbył się XVII Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy. Wyróżnienie w I grupie wiekowej zdobyła Kalina Skarzyńska z klasy p. Jacka Zasady. Uczennicy akompaniował p. Jacek Szczepański.

 

Uczennica OSM laureatką konkursu przedmiotowego Kuratora Oświaty

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Maria Jabłońska z klasy VI OSM została laureatką konkursu przedmiotowego Kuratora Oświaty z przyrody, który odbył się 14 kwietnia 2018 roku. W dniu 29 maja 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 14 w Toruniu, uczennica otrzymała dyplom i statuetkę z rąk Kuratora Oświaty Marka Gralika. Marysię przygotowała pani Joanna Piwońska. Gratulujemy uczennicy i nauczycielce, życząc dalszych sukcesów!

 

 

I nagroda w finale wojewódzkim "Poznajemy ojcowiznę"

 

13 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miasta we Włocławku podsumowano wojewódzki etap XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". W finale oceniano najlepsze prace z oddziałów PTTK we Włocławku, Toruniu i Żninie. W sumie w konkursie rywalizowało 40 uczniów, którzy napisali 27 prac pod opieką 22 nauczycieli. W zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentował Paweł Stachowiak z kl.VII OSM, zwycięzca 1. etapu konkursu. Paweł zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych i awansował do etapu centralnego. Opiekunem pracy Pawła jest pani Joanna Wojtczak. Gratulujemy!

 


 

 

 

Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych „Sonata”

 

W dniu 12 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych „Sonata” przeznaczony dla uczniów klas VII OSM oraz PSM II stopnia.

Nagrody zdobyli:

grupa młodsza

 • Maria Chaberska kl. VII OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – I miejsce
 • Julia Stanowska r. I st. II (skrzypce, naucz. A.Biernacka) – II miejsce
 • Julia Chmielewska kl. VII OSM (gitara, naucz. P.Kowalski) – III miejsce
 • Jakub Urbański kl. VII OSM (gitara, naucz. P.Kowalski) – III miejsce
 • Aleksandra Gągolewska kl. VII OSM (wiolonczela, naucz. L.Matulewicz) – wyróżnienie
 • Maja Gumowska kl. VII OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – wyróżnienie
 • Adam Stanowski r. I st. II (gitara, naucz. P.Kowalski) – wyróżnienie

grupa starsza

 • Barbara Zasada r. IV st. II (gitara, naucz. W.Kondraciuk) – I miejsce
 • duet: Aleksandra Jasińska r. IV st. II (skrzypce, naucz. K.Kaleta) i Barbara Zasada r. IV st. II (gitara, naucz. W.Kondraciuk) – II miejsce
 • Aleksandra Jasińska r. IV st. II (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – III miejsce
 • Zofia Rychlewska r. III st. II (wiolonczela, naucz. M.Litwa) – IV miejsce
 • Zuzanna Gałkin r. IV st. II (wiolonczela, naucz. M.Litwa) – wyróżnienie
 • Weronika Król r. IV st. II (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – wyróżnienie

Uczniom i ich nauczycielom gratulujemy!

 

Wyróżnienie na konkursie z wiedzy leśnej

 

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w Nadleśnictwie Włocławek odbył się „Konkurs z wiedzy leśnej dla szkół podstawowych” adresowany do uczniów klas VI. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów, przyznano trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica, Natalia Sienkiewicz z klasy VI OSM. Opiekunem Natalii była pani Joanna Piwońska. Gratulujemy!

 

 

 

II miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniu 23 marca 2018 roku, podczas VI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej – Choceń 2018, uczennica klasy V B OSM I stopnia, Alicja Wachowicz, zajęła II miejsce w kategorii Junior-Solista. Organizatorami konkursu byli: Gmina Choceń, Szkoła Podstawowa im. J.Korczaka w Choceniu oraz Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka Choceń. Konkurs objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego. Gratulujemy! 

 

 

 

Mistrz Zasad Muzyki

 

W dniu 15 marca 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu odbył się Makroregionalny Konkurs „Mistrz Zasad Muzyki”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Julia Stanowska, Adam Stanowski i Juliusz Wasieleski, przygotowani przez panią Martę Chylińską.  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Adam Stanowski zdobył wyróżnienie. Adamowi i pani Marcie serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Mistrzostwo Województwa w warcabach klasycznych

 

 

W dniu 14 marca 2018 roku drużyna UKS Presto, reprezentująca Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną na rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych klas V – VII w warcabach klasycznych, obroniła tytuł Mistrzów Województwa, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając 14 punktów meczowych. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Grzegorz Tomczak (7 pkt.), Miłosz Balcerowski (6,5 pkt.), Krzysztof Baranowski (5 pkt.) i Julia Jęcka (4 pkt.). Ponadto weterani tych rozgrywek (obaj startowali w nich już po raz szósty) odebrali również nagrody indywidualne: Grzegorz Tomczak zajął I miejsce indywidualnie, a Miłosz Balcerowski – II miejsce indywidualnie. Gratulujemy!

 

 

Poznajemy Ojcowiznę

 

W Muzeum Ziemi Kujawskiej we Włocławku 14 marca 2018 roku podsumowano oddziałowy etap XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Uczeń klasy VII OSM Paweł Stachowiak zajął I miejsce. Jego praca "Z kart rodzinnej historii" zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu. Praca powstała pod kierunkiem pani Joanny Wojtczak. Gratulujemy!

 

 

Na zdjeciu od lewej: Barbara Moraczewska - Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, Joanna Wojtczak - opiekun pracy, Paweł Stachowiak - laureat konkursu oraz Andrzej Tyrjan - Prezes Oddziału Kujawskiego PTTK

 

 

 

 

 

IV miejsce drużyny UKS PRESTO w warcabach oraz tytuł najlepszego zawodnika Turnieju

 

W dniu 7 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych klas I – IV w warcabach klasycznych. Debiutująca w tak poważnych zawodach drużyna UKS Presto reprezentująca Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną (w składzie: Natalia Kapuścińska, Magdalena Tomczak, Maria Podlewska i Nikodem Kucharuk) zajęła czwarte miejsce w województwie! Sukces indywidualny odniosła Natalia Kapuścińska, która wygrała wszystkie swoje gry i została najlepszym zawodnikiem Turnieju! Serdecznie gratulujemy!

 

 

Międzyszkolny Konkurs Znajomości Baśni H.Ch. Andersena

 

Dnia 9 lutego 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Znajomości Baśni H.Ch. Andersena dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kapuścińska. Natalka zajęła pierwsze miejsce. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z włocławskich szkół. Gratulujemy Natalce i wychowawczyni pani Urszuli Frąckiewicz - Dorszewskiej!

 

 

 

 

Sukces na V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej

 

Na odbywającym się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku w dniu 2 lutego 2018 roku V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej uczennica klasy VI OSM Julia Stasinowska zdobyła w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych I miejsce! Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, a zorganizowała go pani Wioletta Skrajna. Serdecznie gratulujemy Julii kolejnego sukcesu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trójka laureatów Olimpusa 2018

 

Dnia 10 stycznia 2018 roku 26 uczniów z klas IV – VII OSM wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego Olimpus 2018. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tytuł laureata otrzymały: Magdalena Karwat z kl. V B, uzyskując 1 miejsce, Małgorzata Zasada z kl. VII, zdobywając 5 miejsce oraz Aleksandra Haśkiewicz z kl. V B, zajmując 9 miejsce. Uczniów przygotowała pani Grażyna Czerwińska. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

I miejsce na konkursie „Hej kolęda”

 

Na odbywającym się w dniu 9 stycznia 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 we Włocławku Międzyświetlicowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda” Sekstet Świetlicy przy Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku w składzie: Marta i Mikołaj Kukowscy, Konstancja Kotowska, Kornelia Kuźma, Kalina Skarzyńska, Jan Czachowski i Borys Biernacki, zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

VI Ogólnopolski Konkurs „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”

 

 

Uczennica klasy VI OSM Julia Stasinowska zdobyła II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”. Konkurs odbył się  5 stycznia 2018 roku w Modzerowie.

 

 

 

Wyróżnienia na Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywających się w dniach 12-13 grudnia 2017 roku w Bydgoszczy Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klasy śpiewu solowego szkół muzycznych II stopnia wyróżnienie zdobyła uczennica klasy śpiewu pani dr Wiesławy Kończewskiej-Plac, Ewa Budzińska. Wyróżnienie za przygotowanie uczennicy otrzymała również pani Wiesława Kończewska-Plac. Pan Jacek Szczepański otrzymał wyróżnienie za akompaniament. Serdecznie gratulujemy!

 

 

XXXIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Mikrofon dla najmłodszych" - Izbica 2017

 

Dnia 10 grudnia 2017 roku w Izbicy Kujawskiej odbyła się XXXIII edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Mikrofon dla najmłodszych". Podczas eliminacji wstępnych do konkursu, z 250 nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 35 wokalistów. W tej grupie znalazła się Julia Stasinowska, uczennica klasy VI OSM, która podczas konkursu zdobyła II miejsce w grupie wiekowej 11-13 lat. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej

 

 Podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej, który odbył się 9 grudnia 2017 r. uczennice: Marta Kukowska z klasy I OSM oraz  Justyna Masłowska  i  Julia Stasinowska z klasy VI OSM otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

 


 

 

 

II miejsce na Mikołajkowym Turnieju Unihokeja

 

Na odbywającym się w dniu 9 grudnia 2017 roku XI Mikołajkowym Turnieju w Unihokeja dla dziewcząt i chłopców z klas piątych, zorganizowanym przez UKS Południe działający przy SP 20, reprezentacja UKS Presto z naszej szkoły zdobyła drugie miejsce. Drużyna UKS Presto wystąpiła w składzie: Nadia Matczuk, Julia Jęcka (4 bramki), Marika Cichocka, Kamila Jankowska, Aleksandra Haśkiewicz (1 bramka), Jacek Wrocławski (G), Jakub Jastrzębowski, Wiktor Celmer, Michał Resiak (4 bramki). Drużynie oraz trenerowi – Maciejowi Muszyńskiemu serdecznie gratulujemy!

 

 

Mikołajkowy Turniej Warcabowy

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły podczas zorganizowanego w dniu 8 grudnia 2017 roku przez UKS PRESTO Mikołajkowego Turnieju Warcabowego adresowanego do uczniów OSM i SP 12. W kategorii klas I – III miejsce I zdobyła Natalia Kapuścińska a III miejsce – Borys Biernacki, obydwoje z klasy III OSM. W kategorii klas IV – V miejsce I uzyskała Barbara Jaźwiecka z klasy V B OSM. Natomiast w kategorii klas VI – VII miejsce I zajął Grzegorz Tomczak, miejsce II – Miłosz Balcerowski, a miejsce III – Kamil Nowak (wszyscy z klasy VII OSM).

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” 

 

Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku uczestniczyli w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”- Polska Jagiellonów. Konkurs odbył się w dniu 7 grudnia 2017 roku, a jego organizatorem było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Nasi uczniowie, przygotowani przez panią Jolantę Ziółkowską, osiągnęli dobre wyniki. Miłosz Balcerowski z kl. VII OSM uzyskał bardzo dobry wynik w teście, a Alicja Wachowicz z kl. V B OSM uzyskała bardzo dobry wynik w kategorii praca albumowa. Wyróżnienia otrzymały Małgorzata Zasada, Marta Jasińska i Julia Chmielewska z kl. VII OSM. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym „Drogowskaz”

 

W dniach 1-2 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury w Lubieniu Kujawskim odbył się  Ogólnopolski Przegląd Artystyczny „Drogowskaz”. Uczennica klasy VI OSM Julia Stasinowska zajęła I miejsce w kategorii soliści w grupie wiekowej 11-13 lat. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukces uczniów OSM w Mistrzostwach Włocławka w szachach

 

Podczas odbywających się w dniu 30 listopada 2017 roku Indywidualnych Mistrzostw Włocławka Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadpodstawowych w szachach na rok 2017 bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Natalia Kapuścińska z klasy III OSM zdobyła w swojej kategorii wiekowej I miejsce, zaś Grzegorz Tomczak z klasy VII OSM zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wicemistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Unihokeju

 

W dniu 28 listopada reprezentacja OSM I stopnia wywalczyła tytuł wicemistrza w rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci w Toruniu Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Podstawowych w Unihokeju. W skład drużyny weszli: Krzysztof Baranowski (G), Jacek Wrocławski (G), Wiktor Zasada, Szymon Rosłonowski, Szymon Kukucki, Szymon Gallus, Stanisław Piotrowski, Mateusz Chmielewski, Dawid Dębowski, Mateusz Płaczkiewicz i Michał Resiak. Zawodnikom i trenerowi, panu Michałowi Biernackiemu, serdecznie gratulujemy!

 

 

Złoty Dyplom na festiwalu CANTANTES LUBLINENSIS

Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku zdobył na odbywającym się w dniach 24-25 listopada 2017 roku II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS Złoty Dyplom, uzyskując 94,35 na 100 możliwych punktów. Młodzieży oraz dyrygentowi chóru, panu Marianowi Szczepańskiemu, serdecznie gratulujemy!

 

 

Szkolny konkurs uczniów  klas II i III fortepianu

Podczas szkolnego konkursu  uczniów klas II i III fortepianu, zorganizowanego przez Sekcję Instrumentów Klawiszowych w dniu 23 listopada 2017 roku nagrodzeni i wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

I miejsce ex aequo:

Karolina Jęcka kl. III OSM, nauczyciel: Jolanta Marciniak

Natalia Kapuścińska kl. III OSM, nauczyciel: Zbigniew Merecki

II miejsce:

Zofia Tomczak kl. II OSM, nauczyciel: Beata Grzegorowska

III miejsce:

Marta Wilińska kl. III c6, nauczyciel: Beata Grzegorowska

Wyróżnienia:

Michał Drybs kl. III OSM, nauczyciel: Zbigniew Merecki

Zofia Popiołek kl. III OSM, nauczyciel: Monika Rupczak

Izabela Wawrzyniak kl. II c4, nauczyciel: Beata Grzegorowska

 
 

 

 

 

Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica III roku wydziału wokalnego w klasie śpiewu Wiesławy Kończewskiej - Plac, Ewa Budzińska na odbywającym się w dniu 28 października 2017 roku w Olsztynie II Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Feliksa Nowowiejskiego zdobyła trzecią nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu F.Nowowiejskiego. Wyróżnieniem za przygtowanie uczennicy uhonorowana została pani Wiesława Kończewska - Plac. Ewie akompaniowała pani Dorota Kuczyńska z ZSM w Toruniu. Gratulujemy!

 

 

 

Miniatura

W dniu 19 października 2017 roku odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Strunowych Szkolny Konkurs „Miniatura”. Nagrody zdobyli:

w grupie pierwszej:

Julia Kołosowska kl. III OSM (gitara, naucz. W. Kondraciuk) – I miejsce

Magdalena Hoffmann kl. II c4 (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – II miejsce

Małgorzata Komar kl. III OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – III miejsce

Anna Jankowska kl. III OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – wyróżnienie

w grupie drugiej:

Gabriela Kaźmierczak kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – I miejsce

Adrianna Stachowiak kl. IV c6 (skrzypce, naucz. A.Pilarska) – I miejsce

Julia Tybec kl. IV c6 (skrzypce, naucz. A.Pilarska) – II miejsce

Antonio Brzeski kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A.Biernacka) – III miejsce

Gabriela Szydłowska kl. IV OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – III miejsce

Amelia Jasińska kl. III c4 (gitara, naucz. W.Kondraciuk) – wyróżnienie

w grupie trzeciej:

Zuzanna Szumińska kl. V OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – I miejsce

Zofia Bachurska kl. V OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – II miejsce

Amelia Bednarek kl. V OSM (wiolonczela, naucz. M.Litwa) – III miejsce

Nina Spisak kl. V OSM (wiolonczela, naucz. M.Litwa) – III miejce

Amelia Sztandarowicz kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie

 

 

 

 

I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Toruniu

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 14 października 2017 roku w ramach II Festiwalu Muzyki Sakralnej „MUSICA VERA” w Toruniu II Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym, Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego zajął pierwsze miejsce oraz otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chórzystom i chórmistrzowi gratulujemy!

 

 

 

 

pomoc