Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2020/2021

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym Primuz

W lipcu 2021 roku w formule on-line odbył się Primuz International Strings Competition – pierwszy Międzynarodowy Konkurs Smyczkowy przeznaczony dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów, zorganizowany przez Fundację Primuz z siedzibą w Łodzi. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że biorący w nim udział Maksym Kaszubski (II c6 PSM I st.) z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej zdobył w swojej grupie wiekowej wyróżnienie, uzyskując tym samym tytuł Laureata Primuz International Strings Competition. Gratulujemy!

 

II miejsce na konkursie „Co nam w duszy gra?”

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniach 8 – 10 czerwca 2021 roku w Rudzie Śląskiej I Ogólnopolskim Konkursie „Co nam w duszy gra?” dla uczniów klas skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu szkół muzycznych I stopnia bez pionu ogólnokształcącego, zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej, uczeń klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej, Maksym Kaszubski (kl. II c6) zajął II miejsce. Dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia otrzymała pani Violetta Dzięcielewska, zaś dyplom za wyróżniający akompaniament otrzymała towarzysząca Maksowi na fortepianie mama, pani Hanna Kaszubska. Serdecznie gratulujemy!

 

III miejsce na Igrzyskach Skrzypcowych

Miło nam poinformować, że na odbywających się w dniach 5-14 czerwca 2021 roku w Zbąszyniu IV Ogólnopolskich Igrzyskach Skrzypcowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej oraz Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zbąszyniu, uczeń klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej, Maksym Kaszubski, zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienia na konkursie w ramach Festiwalu PRESTO

Miło nam poinformować, że uczniowie: Stanisław Szymański (II OSM) z klasy skrzypiec pani Aleksandry Pilarskiej oraz Maksym Kaszubski (II c6) z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej, otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów online, zorganizowanym w ramach V Festiwalu PRESTO przez Impresariat Artystyczny oraz Fundację Jana Romanowskiego w pierwszej połowie czerwca 2021 roku.

 

Wyróżnienie w Talenciku

Miło nam poinformować, że podczas odbywającego się w dniu 11 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury Browar B. XII Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów „TALENCIK”, którego organizatorem był włocławski Klub Łęg, uczennica klasy VIII B OSM, Amelia Sztandarowicz, zdobyła wyróżnienie w kategorii IV – śpiew. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie na Festiwalu Miniatur na instrumenty dęte

W dniu 10 czerwca 2021 roku ogłoszono wyniki IV Warszawskiego Festiwalu „Miniatura Muzyczna na instrumenty Dęte Drewniane i Blaszane 2021” online dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, zorganizowanego przez Sekcję Instrumentów Dętych i Perkusji Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie oraz Fundację „Muzyka – Talent – Pasja” i Radę Rodziców przy PZSM nr 4 w Warszawie. Miło nam poinformować, że na tymże, odbywającym się w dniach 1 maja – 10 czerwca 2021 roku, Festiwalu uczennica klasy fletu pana Jacka Zasady, Natasza Biernacka (II OSM) uzyskała wyróżnienie I stopnia w grupie II. Nataszy akompaniował pan Jacek Szczepański. Serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce w Wierszolandii

W dniu 10 czerwca 2021 roku ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „W Wierszolandii XXI” on-line, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 23 we Włocławku, adresowanego do uczniów klas 1-3 włocławskich szkół podstawowych. I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły, Piotr Michalski z klasy II OSM. Piotrka przygotowała pani Joanna Piwek-Drożdżewska. Gratulujemy!

 

Wewnątrzszkolny Konkurs z Zasad Muzyki oraz Literatury Muzycznej

W dniach 9 i 10 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs z Zasad Muzyki oraz Wewnątrzszkolny Konkurs z Literatury Muzycznej dla uczniów klas VIII OSM, zorganizowany przez p. Magdalenę Gorzkowską. Wyniki:

Dominika Żarnowska (VIII A OSM) – I miejsce,

Julia Jęcka (VIII A OSM) – II miejsce,

Antonina Uzarczyk (VIII A OSM) – III miejsce,

Aleksandra Haśkiewicz (VIII B OSM) – wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

Nagrodzeni w konkursie plastycznym o Beethovenie

Na podsumowanym w dniu 7 czerwca 2021 roku szkolnym konkursie plastycznym „Ludwig van Beethoven. W świecie dźwięków, w świecie ciszy”, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Magdaleny Gorzkowskiej, nagrody otrzymali:

Laura Adamczewska (IV OSM) – I miejsce,

Marta i Mikołaj Kukowscy (IV OSM) – II miejsce,

Marta Wilińska – (VI c6 PSM I st.) – III miejsce,

Konstancja Kotowska (IV OSM) – wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

Sukcesy na festiwalu „Zakręcone Fleciki”

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 6 czerwca 2021 roku XVI Ogólnopolskim Festiwalu „Zakręcone Fleciki” 2021 online, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Flecistów Polskich z siedzibą we Wrocławiu oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, uczennica klasy fletu pani Anny Skowron, Marcelina Dębska (III OSM), zdobyła I miejsce w III grupie wiekowej, natomiast uczennica klasy fletu pana Jacka Zasady, Natasza Biernacka (II OSM), otrzymała wyróżnienie I stopnia w II grupie wiekowej. Marcelinie akompaniowała pani Magdalena Bazylko, natomiast Nataszy – pan Jacek Szczepański. Obu uczennicom, ich nauczycielom oraz akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce na konkursie „Miniatura – Online”

Na odbywającym się w dniach 25-29 maja 2021 roku w Gdańsku Ogólnopolskim Konkursie „Miniatura – Online” zorganizowanym przez Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021

Miło nam poinformować, że na odbywającym się na przełomie kwietnia i maja 2021 roku Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021, organizowanym przez Fundację Life and Art z siedzibą w Krakowie, uczennica z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak, Salma Kołata – Raniszewska (II OSM) zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej, Kalina Skarzyńska (VI OSM) zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś Antonina Uzarczyk (VIII OSM), również z klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej otrzymała wyróżnienie. Flecistkom akompaniowała pani Klaudia Kołata. Gratulujemy!

 

II i III miejsce na konkursie wiolonczelowo-kontrabasowym

Miło nam poinformować, że Wojciech Wasiak (kl. III PSM I st. c6) z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego w dniu 11 maja 2021 roku zajął II miejsce w grupie pierwszej kontrabasów na VII Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Kowalewie Pomorskim. Na tym samym konkursie uczennica klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, Nina Spisak (kl. VIII A OSM) w dniu 21 maja 2021 roku zdobyła III miejsce w grupie wiolonczel (przesłuchania wiolonczel odbywały się on-line). Gratulujemy!

 

III miejsce na konkursie ekologicznym

W dniu 7 maja 2021 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Ekologia to nie moda, to styl życia” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 we Włocławku i WCEE. W tym roku konkurs został przeprowadzony on-line na platformie wcee.moodle.org.pl. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród 30 uczestników z klas 4-8 szkół podstawowych we Włocławku, Martyna Prośniak z klasy VI OSM zdobyła trzecie miejsce. Opiekunem Martynki była pani Joanna Piwońska – nauczyciel biologii. Serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce w konkursie „Witaj maj, 3-maj”

Miło nam poinformować, że Amelia Sztandarowicz z klasy VIII B OSM zajęła II miejsce w kategorii klas 7 – 8 w Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym „Witaj maj, 3-maj” – online, zorganizowanym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przez Zespół Szkół nr 11 we Włocławku. Gratulujemy!

 

Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2021”

W kwietniu odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2021”, do którego zgłoszonych zostało 56 uczniów naszej szkoły. Ze względu na sytuację epidemiczną w stacjonarnej formie udział brały klasy IV –VIII (26 uczniów), natomiast uczniowie klasy II i III przystąpili do konkursu zdalnie. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci układanki przestrzennej.

Wyróżnienia zdobyli:

– kategoria Maluch:

Mikołaj Drożdżewski (IV OSM)

Konstancja Kotowska (IV OSM)

– kategoria Kadet:

Ignacy Komar (VII A OSM)

Daniel Jabłoński (VIII B OSM)

Aleksandra Haśkiewicz (VIII B OSM).

Natomiast uczennica Dominika Żarnowska (VIII A OSM) uzyskała wynik bardzo dobry.

Dyplomy i nagrody uczniowie otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy!

 

I miejsce na „Fanfares of Lviv”

Antonina Uzarczyk (VIII OSM) z klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej zdobyła I miejsce na odbywającym się w kwietniu 2021 roku Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych, Blaszanych i Perkusji dla Młodych Wykonawców On-line „Fanfares of Lviv”. Konkurs zorganizowała Lviv Children’s Art School Nr 5 (Ukraina). Serdecznie gratulujemy!

 

Pierwsze miejsca w konkursie „Śpiewać każdy może”

Miło nam poinformować, że na odbywającym się on-line w kwietniu 2021 roku w Parafii św. Stanisława BM we Włocławku w ramach projektu Klub Młodzieżowy „Akademia Edukacyjno-Twórcza” konkursie pod nazwą „Śpiewać każdy może…” uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli pierwsze miejsca. Marta Kukowska i Mikołaj Kukowski z klasy IV OSM zajęli ex aequo I miejsce w kategorii klas 4-8, zaś Paweł Stachowiak z klasy II PSM II stopnia wydziału wokalnego (klasa śpiewu p. Wiesławy Kończewskiej-Plac) zdobył I miejsce w kategorii szkół średnich. Gratulujemy!

 

X Włocławskie Spotkania Skrzypcowe

W dniach 27-29 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbyły się X Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę” (tym razem on-line). Naszą szkołę reprezentowali: Maksym Kaszubski z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej, Stanisław Szymański z klasy skrzypiec pani Aleksandry Pilarskiej w pierwszej grupie wiekowej oraz Małgorzata Błaszkiewicz z klasy skrzypiec pani Anny Nasarzewskiej i Marta Kukowska z klasy skrzypiec pani Aleksandry Biernackiej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że cała czwórka zdobyła wyróżnienia! Dyplom za wyróżniający akompaniament natomiast otrzymała pani Monika Rupczak. Uczniom i pedagogom serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych SONATA 2021

W dniu 29 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych SONATA 2021 dla uczniów klas VII i VIII OSM oraz PSM II stopnia ON-LINE. Nagrody zdobyli:

grupa pierwsza:

Gabriela Szydłowska kl. VII B OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce,

Antonio Brzeski kl. VII B OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – II miejsce ex aequo,

Gabriela Kaźmierczak kl. VII B OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce ex aequo,

Adrianna Stachowiak r. I st. II (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – III miejsce,

Nikodem Kucharuk kl. VII A OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – wyróżnienie;

grupa druga:

Amelia Bednarek kl. VIII A OSM (wiolonczela, naucz. M. Litwa) – I miejsce,

Nina Spisak kl. VIII A OSM (wiolonczela, naucz. E. Witczak) – II miejsce ex aequo,

Zuzanna Szumińska VIII A OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce ex aequo,

Zofia Bachurska kl. VIII B OSM (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – II miejsce ex aequo,

Kamila Jankowska VIII A OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – III miejsce ex aequo,

Amelia Sztandarowicz VIII B OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – III miejsce ex aequo,

Milena Rybacka r. II st. II (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie,

Natalia Szadkowska VIII B OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie,

Alicja Wachowicz VIII B OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie;

grupa trzecia:

Zofia Rychlewska r. VI st. II (wiolonczela, naucz. E. Witczak) – I miejsce ex aequo,

Magdalena Hoffmann r. III st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce ex aequo,

Weronika Król r. VI st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – II miejsce ex aequo,

Łukasz Szymański r. III st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – II miejsce ex aequo,

Martyna Kotas r. III st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – III miejsce,

Oliwia Bielak r. III st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – wyróżnienie;

grupa czwarta:

Maria Chaberska r. IV st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce,

Julia Chmielewska r. IV st. II (gitara, naucz. P. Kowalski) – II miejsce,

Julia Stanowska r. IV st. II (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – III miejsce,

Maja Gumowska r. IV st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie,

Dorota Podlewska r. IV st. II (altówka, naucz. E. Bednarek) – wyróżnienie.

Uczniom, nauczycielom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

Pierwsze miejsca w „Piano e Forte”

Miło nam poinformować, że Konstancja Kotowska (IV OSM) i Gabriela Wasieleska (III st. II) z klasy fortepianu pana Jacka Szczepańskiego zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w odbywającej się w dniu 5 marca 2021 roku IV edycji Konkursu Pianistycznego „Piano e Forte”, zorganizowanego przez ZSM w Wieliczce oraz Towarzystwo Muzyczno – Artystyczne Sfogato w Krakowie. Uczennicom oraz ich nauczycielowi serdecznie gratulujemy!

 

Trzecie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Elblągu

Miło nam poinformować, że na III Ogólnopolskim Elbląskim Konkursie Pianistycznym, który odbył się w dniu 4 marca 2021 roku uczennica Salma Kołata – Raniszewska (II OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak zdobyła trzecie miejsce. Salmie i jej nauczycielce serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na konkursie w ramach Festiwalu w Barokowym Stylu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, Nina Spisak (VIII A OSM) zdobyła wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, gitarzystów oraz zespołów kameralnych w ramach Festiwalu w BAROKOWYM STYLU, zorganizowanym w lutym 2021 roku przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski oraz Fundację Jana Romanowskiego. Gratulujemy!

 

II miejsce na ogólnopolskim konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 29 stycznia 2021 roku w Modzerowie IX Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie, uczennica klasy VIII B OSM, Amelia Sztandarowicz, zajęła II miejsce w grupie klas V – VIII w kategorii muzycznej. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Tuchowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 15 stycznia 2021 roku XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie, przeprowadzonym w formie on-line, jury pod honorowym przewodnictwem prof. Andrzeja Jasińskiego doceniło uczniów naszej szkoły. Salma Kołata-Raniszewska (II OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak uzyskała II miejsce w I grupie wiekowej, zaś Piotr Michalski (II OSM) z klasy fortepianu pani Jolanty Marciniak otrzymał wyróżnienie w I grupie wiekowej. Uczniom i ich pedagogom serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej

Informujemy, że na odbywającym się w grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA 2021” w Katowicach, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski (r. IV st. II wydz. wok.) uzyskał pierwsze wyróżnienie. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie w II Internetowym Konkursie Fletowym

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej, Antonina Uzarczyk (VIII OSM) zdobyła wyróżnienie I stopnia w II Internetowym Konkursie Fletowym organizowanym przez Jarmuła Music. Zgłoszenia na konkurs nadsyłane były do 31 grudnia 2020 roku, a ogłoszenie wyników miało miejsce 10 stycznia 2021 roku. Serdecznie gratulujemy Tosi i jej nauczycielce.

 

Pierwsze miejsce na II International Online Competition Young Pianists „LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fortepianu pani Moniki Rupczak, Salma Kołata-Raniszewska (II OSM), uzyskała I miejsce w swojej grupie wiekowej na II Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Online „LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020”. W dniach od 4 do 10 stycznia 2021 roku opublikowane w serwisie YouTube konkursowe nagranie Salmy oceniane było przez międzynarodowe jury – koncertujących pianistów i profesorów wyższych uczelni (m.in. z Niemiec, Tajwanu, Łotwy, Argentyny, Włoch, Chorwacji). W grupie Salmy było 155 uczestników. Gratulujemy młodej pianistce i jej pedagogowi!

link do nagrania:

https://www.youtube.com/watch?v=yvyMBa4swIw&feature=share&fbclid=IwAR2yT4gNsC02LCSCYyMhfEHp3k5dMXNe9zbJwzu5hMCIWwNtikX52oCAyO8

 

Nagrodzeni w konkursie wiedzy o L. van Beethovenie

Miło nam poinformować, że w odbywającym się w dniach 14 – 18 grudnia 2020 roku Szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Ludwiga van Beethovena nagrody uzyskali:

Borys Biernacki (kl. VI OSM I stopnia) – I miejsce,

Zofia Ćwiklińska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Ignacy Komar (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Michalina Krzyżanowska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Maria Podlewska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Wiktoria Wolska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Alicja Dobrowolska (r. II WI PSM II stopnia) – III miejsce ex aequo,

Zofia Gołębiewska (kl. VIII B OSM I stopnia) – III miejsce ex aequo,

Weronika Sochacka (kl. VIII B OSM I stopnia) – III miejsce ex aequo.

Gratulujemy!

 

Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Bella Voce"

Informujemy, że na odbywającym się w dniach 11 - 13 grudnia 2020 r. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Bella Voce" w Busku - Zdroju, Wojciech Kowalski z klasy Pani Wiesławy Kończewskiej - Plac zdobył III miejsce w I grupie wiekowej. I i II nagrody nie przyznano. Gratulujemy!

 

Wyróżnienia na konkursie online w ramach Festiwalu FORTE

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się online na przełomie listopada i grudnia 2020 roku V Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów w ramach Festiwalu FORTE, uczeń klasy II PSM I st. cyklu sześcioletniego, Maksym Kaszubski, z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej oraz uczennica klasy VIII OSM, Nina Spisak, z klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, zdobyli wyróżnienia. Maksymowi akompaniowała jego mama, zaś Ninie – pan Zbigniew Merecki. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces na Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI OSM, Julia Kołosowska, została laureatem pierwszego miejsca w kraju w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG” w kategorii Młodzik. Test konkursowy odbył się w dniu 27 listopada 2020 roku on-line. W tym samym konkursie Natalia Kapuścińska, również z klasy VI OSM, nagrodzona została dyplomem za bardzo dobry wynik, wyróżnienia otrzymali Borys Biernacki i Agata Żarnowska (klasa VI OSM), zaś Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku zajął w konkursie „KRĄG” pierwsze miejsce. Uczniów przygotowała pani Jolanta Ziółkowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

III nagroda na XII Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej

Informujemy, że na odbywającym się w dniu 26 listopada 2020 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku XII Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias – Śpiewajmy dla Jana Pawła II”, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski (r. IV st. II wydz. wok.) zdobył trzecią nagrodę. Gratulujemy!

 

Nagroda w IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamróz

W dniach 23-25 listopada 2020 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Kielcach, organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej, we współpracy z ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach. W Konkursie wzięło udział 54 uczniów. Miło nam poinformować, że Wojciech Kowalski z klasy śpiewu pani dr Wiesławy Kończewskiej - Plac zdobył II nagrodę. Akompaniatorem była pani Dorota Kuczyńska. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie mYear 2020

W dniach 17-18 października 2020 roku w ramach Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear 2020 uczniowie szkół muzycznych mieli okazję uczestniczyć w internetowym wyzwaniu słuchowym. Miło nam poinformować, że wśród osób, które zostały nagrodzone za najszybciej przesłane dobre rozwiązania opublikowanych w mediach społecznościowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu słuchowych zadań – niespodzianek, znalazła się uczennica klasy IV PSM II stopnia, Julia Stanowska. Julię przygotowała pani Marta Miklaszewska. Serdecznie gratulujemy!

pomoc