Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2012/2013

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów w Szachach

   Julia Stanowska, uczennica klasy II A OSM I stopnia zajęła II miejsce w kategorii D-9 w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów w Szachach. Turniej szachowy odbył się w Solcu Kujawskim w dniach 21-23 czerwca 2013 roku. Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu!

 

 Turniej Karate Kyokushin

   Uczeń klasy II B OSM I stopnia Paweł Stachowiak wywalczył II miejsce w kategorii "kumite 9 lat"  podczas Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się 22 czerwca 2013 r. z okazji Dnia Dziecka w Dobrzyniu nad Wisłą. Organizatorami turnieju były: Włocławski Klub Karate Kyokushin, Płocki Klub Karate Kyokushin oraz Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki. Gratulujemy!

 

 Zwycięstwo w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich

   Miło nam donieść, że w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich klas I - III, które odbyły się w dniu 21 czerwca 2013 roku zwyciężyli uczniowie OSM. Justyna Masłowska z klasy I OSM I stopnia zajęła I miejsce w kategorii klas I w pływaniu na plecach na dystansie 25 metrów, a uczeń klasy II B OSM I stopnia Mikołaj Gałkin zajął I miejsce w kategorii klas II również w pływaniu na plecach na dystansie 25 metrów.

Serdecznie gratulujemy!

 

XXI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

 W dniach 7 - 8 czerwca 2013 r. w Wejcherowie odbył się XXI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu - "Wyszehradzkie Nuty". Chór CANTO pod dyrekcją Pana Mariana Szczepańskiego zdobył Srebrny Dyplom w kategorii chórów szkół muzycznych. Gratulujemy.

 

 

"KANGUR MATEMATYCZNY 2013" rozstrzygnięty!

    W dniu 6 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i uczestnikom konkursu, którzy otrzymali wynik bardzo dobry.

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Wynik bardzo dobry:

Adam Stanowski kl. II A – 87,5 pkt kategoria Żaczek
Paweł Stachowiak kl. II B – 80 pkt kategoria Żaczek
Krzysztof Ostrowski kl. III B – 101,25 pkt kategoria Maluch
Franciszek Ratajczyk kl. IV – 99,5 pkt kategoria Maluch
Mateusz Kwiatkowski kl. VI – 111,25 pkt kategoria Beniamin

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Bartłomiej Białecki kl. II A - 66,25 pkt kategoria Żaczek
Mikołaj Gałkin kl. II B - 66,25 pkt kategoria Żaczek
Miłosz Balcerowski kl. II B - 65 pkt kategoria Żaczek
Grzegorz Tomczak kl. II B - 63,75 pkt kategoria Żaczek
Piotr Kulczyk kl. IV - 92,5 pkt kategoria Maluch
Aleksander Komorek kl. III A - 85 pkt kategoria Maluch
Łukasz Jabłoński kl. III B - 77,5 pkt kategoria Maluch
Kornel Weber kl. III A - 74,75 pkt kategoria Maluch
Łukasz Posłuszny kl. VI - 92,25 pkt kategoria Beniamin

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali: pani Marii Bączyk - Małkiewicz, pani Urszuli Frąckiewicz - Dorszewskiej, pani Joannie Jóźwickiej, pani Joannie Piwek - Drożdżewskiej i pani Hannie Zielińskiej. Życzymy dalszych sukcesów i czekamy na laureata!

Zdjęcia z rozdania nagród dostępne są w zakładce GALERIA.

 

 

Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenek „MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ” 

   W sobotę 25 maja 2013 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenek  Majki Jeżowskiej  i tekstów Jacka Cygana „MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ”. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy I OSM I stopnia Julia Stasinowska, która została wcześniej wytypowana do reprezentowania Zespołu Szkół Muzycznych w drodze szkolnych eliminacji. Julię do występu przygotowała wychowawczyni - pani Anna Zbozień. Serdecznie gratulujemy! 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Teoretyczny

   Niezmiernie miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 21 maja 2013 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. T.Bairda w Iławie I Ogólnopolskim Konkursie Teoretycznym z życia i twórczości polskich kompozytorów muzyki filmowej, uczennica klasy VI OSM, Agata Wiśniewska, zdobyła III miejsce! Agatę przygotowała pani Magdalena Gorzkowska. Gratulujemy!

 

  

Ostrowskie Forum Klarnetowo - Saksofonowe

  Uczennica Klasy I OSM I stopnia Natalia Sienkiewicz z klasy klarnetu pana Przemysława Gronkowskiego otrzymała wyróżnienie w grupie I podczas I Ostrowskiego Forum Klarnetowo - Saksofonowego, które odbyło się w dniu 15 maja 2013 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Młodej klarnecistce i jej nauczycielowi gratulujemy!

 

 

Szkolny Konkurs Muzyki Kameralnej z fortepianem

   W dniu 15 maja 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Muzyki Kameralnej z fortepianem. W konkursie wzięło udział  sześć zespołów kameralnych, którym Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce
Kwartet w składzie: Mateusz Rożek - skrzypce, Zofia Rychlewska - wiolonczela, Karolina Ślubowska - fortepian, Piotr Ziarkowski - perkusja.

II miejsce
Trio w składzie: Natalia Jagiełło - skrzypce, Zofia Rychlewska - wiolonczela, Marek Beling - fortepian.

III miejsce ex aequo
Trio w składzie: Pola Kotulska - skrzypce, Zofia Rychlewska - wiolonczela, Karolina Ślubowska - fortepian.

Sekstet w składzie: Wiktoria Ochmańska - skrzypce, Wiktoria Marchlewska - skrzypce, Oliwia Dramczyk - skrzypce, Karolina Grzelak - wiolonczela, Kinga Sprawka - fortepian, Piotr Ziarkowski - perkusja. 

 
Wyróżnienia
Kwintet w składzie: Martyna Baranowska - skrzypce, Kornelia Niemczyk - skrzypce, Mateusz Rożek - skrzypce, Wiktoria Bagińska - wiolonczela, Natalia Szulist - fortepian.

Sekstet w składzie: Martyna Baranowska - skrzypce, Kornelia Niemczyk - skrzypce, Mateusz Rożek - skrzypce, Wiktoria Bagińska - wiolonczela, Klaudia Strzelecka - fortepian, Piotr Ziarkowski - perkusja.

Uczniom oraz pedagogom, którzy przygotowali zespoły: pani Violetcie Dzięcielewskiej i panu Jackowi Polańskiemu serdecznie gratulujemy!

 

 

Nagroda na XV konkursie wiolonczelowo - kontrabasowym w Malborku

   Miło nam donieść, że uczeń klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego - Antoni Grzegorowski zajął III miejsce w XV konkursie wiolonczelowo - kontrabasowym w kategorii III - kontrabasy. Uczniowi akompaniowała pani Beata Grzegorowska. Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Malborku w dniu 13 maja 2013 r.
Serdecznie gratulujemy Antosiowi oraz jego nauczycielowi!

 

 

I miejsce w Świetlicowym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym

    W Zespole Szkół nr 8 we Włocławku 10 maja 2013 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Na ratunek Ziemi”. Reprezentująca Zespół Szkół Muzycznych trzyosobowa drużyna uczniów klas III w składzie: Martyna Baranowska, Łukasz Jabłoński i Wiktor Wawrzonkowski zdobyła I miejsce. 
Uczniom i przygotowującym ich pedagogom: pani Agnieszce Stasinowskiej i pani Angelice Typiak serdecznie gratulujemy!

 

 

Szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu „ŁADNE PISANIE"               

 


   Dnia 26.04.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 14  odbyła się uroczystość podsumowania VI edycji Międzyszkolnego Konkursu „Ładne Pisanie”. Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna i Szkoła Podstawowa nr 14. Na konkurs wpłynęły 423 prace ze szkół podstawowych z terenu Włocławka i okolic. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Laureatką konkursu w II grupie wiekowej została uczennica klasy II B Aleksandra Gągolewska, która zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowała do konkursu pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska.
Serdecznie gratulujemy!

 

 

Konkurs Plastyczny „Czyste Wody – Zdrowe Ryby”                                                  

   Uczeń klasy II B Kamil Nowak /wychowawca klasy - pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska/ zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Czyste Wody – Zdrowe Ryby”, zorganizowanym przez Polski Związek Wędkarski.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 708 młodych artystów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów Włocławka i okolic. Komisja oceniając nadesłane prace wyróżniła 32 obrazy wykonane różnymi technikami. Finał konkursu miał miejsce 26.04.2013 w siedzibie Okręgu Płocko – Włocławskiego PZW.
Serdecznie gratulujemy Kamilowi!

 

 

IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Śpiewające skrzypce"

W dniach 24-25 kwietnia 2013r. odbyły się w naszej szkole IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Śpiewające skrzypce". W I grupie wiekowej V miejsce zajęła Maja Gumowska z klasy II A OSM I stopnia, a Wyróżnienie zdobyła Maria Chaberska z klasy II PSM I stopnia. Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek dla najlepszego uczestnika konkursu reprezentującego miasto Włocławek zdobyła Maja Gumowska.

Uczniom i ich nauczycielom, pani Katarzynie Kalecie i panu Wojciechowi Skruszewiczowi, serdecznie gratulujemy!

Więcej na temat konkursu w zakładce KRONIKA.

 

 

"Mój las"

   Aleksandra Gawrysiak i Aleksandra Gągolewska, uczennice klasy II B OSM I stopnia, zajęły III miejsce w konkursie "Mój las", organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Włocławku. W kategorii klas I-III wpłynęło 41 prac. Uczennice przygotowała pani Urszula Frąckiewicz-Dorszewska. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 14 maja 2013 roku. Gratulujemy! 

 

 

"Czy znasz baśnie Andersena?"


   W dniu 24 kwietnia 2013 roku uczeń klasy III A OSM I stopnia - Kornel Weber - zajął IV miejsce w organizowanym już po raz dziesiąty przez Zespół Szkół Numer 8 Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla klas trzecich "Czy znasz baśnie Andersena?". Ucznia przygotowywała pani Joanna Piwek-Drożdżewska. Gratulujemy! 

 

 

Ojczyzna Polszczyzna

   W dniu 16 kwietnia 2013r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli rozstrzygnięto regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna dla szkół podstawowych. Konkurs ten organizowany jest pod honorowym patronatem prof. Jana Miodka oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury i wydawnictwa Nowa Era.

W tym tzw. Małym Finale Ogólnopolskim, uczennica kl.VI OSM I stopnia, Emilia Łukaszczyk, zdobyła II miejsce, zaś uczennica klasy V OSM I stopnia, Anna Kaniewska, zdobyła wyróżnienie!

Uczennice przygotowała Pani Karolina Matusiak-Bednarek. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Szkolny Konkurs na wykonanie SONATY

 

   W dniu 16 kwietnia 2013r. odbył się Szkolny Konkurs na wykonanie SONATY dla uczniów PSM II stopnia Sekcji Instrumentów Strunowych. Jury przyznało następujące nagrody:


I miejsce - Daria Patroniak z klasy skrzypiec pani Katarzyny Kalety

II miejsce - Justyna Dalecka z klasy skrzypiec pani Katarzyny Kalety

III miejsce - Katarzyna Prętnicka z klasy skrzypiec pana Marka Dzięcielewskiego

wyróżnienie - Paulina Tkaczyk i Karolina Grzelak z klasy wiolonczeli pani Ludomiry Matulewicz.


Uczniom i pedagogom serdecznie gratulujemy!

 

 

Makroregionalny Konkurs Solfeżowy


Miło nam poinformować, że uczeń klasy III A OSM I stopnia, Aleksander Komorek, zdobył wyróżnienie na XIX  Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym dla uczniów klas III OSM i PSM I stopnia w Bydgoszczy. Ucznia przygotowała pani Dorota Reniecka. Gratulujemy!

 

 

"Dobrze liczę"


Krzysztof Ostrowski, uczeń klasy III B OSM I stopnia, zdobył III miejsce w X edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Uczniów Klas Trzecich "Dobrze liczę". Ucznia przygotowała pani Joanna Jóźwicka. Gratulujemy!

 

 

VIII Włocławskie Spotkania Klas Fortepianu

 

      W dniu 10 kwietnia 2013 r. odbyła się VIII edycja Włocławskich Spotkań Klas Fortepianu. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia:

I grupa wiekowa
II MIEJSCE - Szymon Rosłonowski kl. IIA OSM Nauczyciel - Jacek Polański
WYRÓŻNIENIE - Gabriela Wasieleska kl. I PSM I st. Nauczyciel - Jolanta Marciniak

II grupa wiekowa
III MIEJSCE - Juliusz Wasieleski kl. IV PSM I st. Nauczyciel - Ewa Grębocka-Stachowiak

III grupa wiekowa
WYRÓŻNIENIE - Alicja Ogińska kl. V OSM Nauczyciel - Ewa Grębocka-Stachowiak

Nagroda dla najlepszego Włocławianina - Szymon Rosłonowski kl. IIA OSM

 

Nagroda dla najmłodszego uczestnika - Gabriela Wasieleska kl. I PSM I st.
 

 


Nagrodzonym uczniom i ich pedagogom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Konkurs Wykonawstwa Miniatury Polskiej

 

      W dniach 13-14 marca 2013 roku w Kutnie odbył się IV Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Miniatury Polskiej. III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Natalia Jagiełło z klasy skrzypiec (kl. V OSM). Natalię przygotowała Pani Anna Nasarzewska, akompaniował jej Pan Piotr Matuszkiewicz. Gratulujemy!

 

 

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym


     W dniu 12 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 10 podczas X Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów klasy III b, zdobyła czwarte miejsce! Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: "W świecie rodzinnej przyrody, czyli co wiemy o Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym".

     Uczniów przygotowała do konkursu Pani Joanna Jóźwicka.

 

 

Kolejny sukces w Konkursie Przedmiotowym Kuratora Oświaty

     Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy VI OSM I stopnia, Mateusz Kwiatkowski, został Laureatem tegorocznego Konkursu Przedmiotowego Kuratora Oświaty województwa kujawsko-pomorskiego z matematyki.

     Mateusz osiągnął bardzo wysoki wynik na etapie wojewódzkim konkursu, uzyskując 97,22 % poprawności. Ucznia przygotowywała Pani Maria Bączyk-Małkiewicz. Przypominamy, że Mateusz jest również ubiegłorocznym Laureatem tego samego konkursu. Gratulujemy!

 

 
 
 
Medalowy Start w Duathlonie 
 

Dnia 5 marca br. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Duathlonie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Klaudia Strzelecka, Wiktoria Włodarska, Filip Zarzecki, Piotr Ziarkowski i Kacper Szumiński.

Zawody w tej kategorii wiekowej odbyły się na dystansie 400m biegu, 1400 m jazdy rowerem i 400 m biegu. Trasa na włocławskim Zawiślu była bardzo wymagająca i przysparzała sporo trudności zwłaszcza podczas jazdy na rowerze, co spowodowane było zmarzniętą nawierzchnią na niektórych odcinkach trasy.  W  tych trudnych warunkach doskonale poradziły sobie nasze reprezentantki. W kategorii dziewcząt Klaudia Strzelecka zajęła I miejsce, a Wiktoria Włodarska III miejsce. W kategorii chłopców świetnie zaprezentował się debiutant w tej imprezie, Piotr Ziarkowski zdobywając III miejsce.  GRATULUJEMY!!!

 
 
 
Udany Debiut Warcabistów 
 

1 marca br. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Szkół Podstawowych w Warcabach Klasycznych.  Naszą szkołę reprezentował „szachowy kwartet” w składzie: Grzegorz Tomczak, Adam Stanowski, Miłosz Balcerowski i Julia Stanowska. W zawodach startowało 8 reprezentacji, a mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna zanotowała 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki co w ostatecznej klasyfikacji dało nam V miejsce. To spory sukces, biorąc pod uwagę wiek naszych warcabistów i dotychczasowy brak doświadczenia, gdyż był to ich debiut w rywalizacji warcabowej. Najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny była Julia Stanowska – 4 punkty, kolejni w punktacji indywidualnej byli: Miłosz Balcerowski  - 3 punkty i po 2 i pół punktu zanotowali Adam Stanowski i Grzegorz Tomczak. GRATULUJEMY!!!

 

 

 

Konkurs Piosenki Miłosnej w Języku Obcym 

 
W dniu 15 lutego 2013r. w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu, uczennica Kamila Kuźma zdobyła Wyróżnienie w grupie ponadgimnazjalnej, w IV edycji Konkursu Piosenki Miłosnej w Języku Obcym. Uczennicę przygotowała pani Wiesława Kończewska - Plac. Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
 
Drużynowe wicemistrzostwo Włocławka w szachach
 
 
Młodzi szachiści odnieśli kolejny sukces, tym razem drużynowo! 
Reprezentacja Zespołu Szkół Muzycznych zajęła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka Szkół Podstawowych, które odbyły się 4 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Elektrycznych. Na wspaniały debiut naszej szkoły w tej rywalizacji zapracowali wszyscy członkowie drużyny. Adam Stanowski na pierwszej szachownicy osiągnął najlepszy wynik, zdobywając 5 punktów na 6 możliwych. Jego rywale uzyskali przynajmniej o jeden punkt mniej. Również po 5 punktów zdobyli Grzegorz Tomczak na II szachownicy i Julia Stanowska na IV, co było drugim rezultatem w ich rywalizacji. Miłosz Balcerowski zakończył mistrzostwa  z 3,5 pkt. Więcej na III szachownicy zdobył tylko jeden uczestnik turnieju. Większość spotkań drużyna z Muzycznej kończyła z kompletem punktów. Łącznie w całym turnieju zdobyła 11 tzw. dużych punktów (liczących łączny wynik drużyny), zaledwie o dwa mniej od zwycięzców turnieju z SP 19 i o dwa więcej niż zdobywcy 3 miejsca - reprezentacja ZE "Wiedza". Łącznie w mistrzostwach swoje drużyny wystawiło 7 szkół podstawowych. Tym samym szachiści zdobyli także 6 punków we współzawodnictwie szkół SZS. Sukces to tym większy, że naszą drużynę tworzyli wyłącznie uczniowie II klas, a ich rywalami byli głownie koledzy i koleżanki z klas VI i V. Zatem przed naszą drużyną szansa na podobne osiągnięcia w kolejnych latach. Opiekunem zespołu był p. Michał Biernacki, a turniejowym postępom kibicowali rodzice naszych szachistów, także na co dzień zaangażowani w rozwój młodych talentów.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

 

Uczennica klasy III A OSM I stopnia - Alicja Szmajda - zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Bajkowa Postać". Organizatorem konkursu była świetlica Szkoły Podstawowej nr 18 we Włocławku. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbyło się dnia 18 grudnia 2012 roku.

 

 

Przegląd kolęd i pastorałek u Św. Stanisława

     15 grudnia 2012 r. w parafii p.w. św. Stanisława BM we Włocławku odbył się „I Przegląd Kolęd i Pastorałek u św. Stanisława”. II miejsce w kategorii: Szkoła Podstawowa zdobyła uczennica klasy I OSM Julia Stasinowska, przygotowana przez panią Agnieszkę Stasinowską. Gratulujemy!

 

 

Mikołajkowy sukces

8 grudnia 2012r, w sali Szkoły Podstawowej Nr 20 odbył się VI Mikołajkowy Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Klas Piątych, zorganizowany przez UKS Południe. W turnieju wzięło udział osiem zespołów, w tym Nasza Reprezentacja, w składzie: Alicja Ogińska, Kinga Sprawka, Klara Bienias, Tymoteusz Obielecki, Sebastian Wajda, Jakub Białecki i Filip Zarzecki. W grach grupowych pokonaliśmy drużyny SP 3 2:0, SP 19 4:2, SP 20 2:1. W półfinale spotkaliśmy się z reprezentacją SP 8, z którą wygraliśmy 3:0. W finale po zaciętym meczu zwyciężyliśmy drużynę SP 10 i wygraliśmy cały Turniej. 

 

 

Turniej Karate

Miło nam poinformować, że Małgosia Zasada, uczennica klasy II OSM I stopnia, zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Turniej odbył się w dniu 1 grudnia 2012 roku w hali OSiR, a zorganizowany został przez Włocławski Klub Karate Kyokushin pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Włocławek.

 

 

Andrzejkowe Zawody Pływackie

W zorganizowanych w dniu 30 listopada 2012r. przez Miejski WOPR-Włocławek Andrzejkowych Zawodach Pływackich, w konkurencji klas II na dystansie 25 metrów II miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Mikołaj Gałkin. Serdecznie gratulujemy!

 

 

44th World School Children's Art Exhibition 

Z przyjemnością informujemy, że w finale 44-go Konkursu Prac Plastycznych Młodzieży Szkolnej została wyróżniona uczennica naszej szkoły, Karolina Ślubowska. Gratulujemy!

Więcej na ten temat na stronie: http://wlc.pl/wiadomosci/11467/praca-plastyczna-mlodej-wloclawianki-doceniona-w-chinach

 

 

XVI Ekologiczny Konkurs Malarski "Zwierzyniec. Opowieści o zwierzętach polskich lasów"

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zorganizowała XVI. Ekologiczny Konkurs Malarski pod nazwą „Zwierzyniec. Opowieści o zwierzętach polskich lasów”. Spośród zgłoszonych 945 prac konkursowych jury nagrodziło 12 prac, kolejne 12 wyróżniło, a 36 prac zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej. Wśród nagrodzonych, w kategorii wiekowej 9 ‒ 12 lat, znalazł się uczeń naszej szkoły, Wiktor Kaczmarek z klasy IV. Gratulujemy!

 

 

Konkurs plastyczny Październik miesiącem oszczędzania.

Uczniowie OSM wzięli udział w konkursie plastycznym „Październik miesiącem oszczędzania”, zorganizowanym przez Bank PEKAO SA I Oddział we Włocławku.

Z naszej szkoły w kategorii  wiekowej  od 6 do 13 lat  IV miejsce zajęła
Julia Chmielewska – 8 lat – klasa II A /wychowawczyni - pani Hanna Zielińska/

W kategorii technika wykonania wyróżnienie otrzymał
Jan Siudak – 7 lat – klasa II B /wychowawczyni - pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska/

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Chór CANTO znów najlepszy!

W dniu 25 listopada b.r. chór CANTO, prowadzony przez Pana Mariana Szczepańskiego, zdobył I miejsce w kategorii chórów szkół muzycznych na I Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosco w Aleksandrowie Kujawskim. Chórzystom i Dyrygentowi serdecznie gratulujemy!  Sukcesy Chóru CANTO

Miło nam poinformować, że Chór CANTO,  prowadzony przez Pana Mariana Szczepańskiego, odniósł kolejny sukces. Na VI Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w listopadzie b.r. CANTO wyśpiewał aż 3 najwyższe nagrody:
·         I miejsce w Kategorii Chórów Młodzieżowych
·         I miejsce – Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora XX wieku
·         Nagroda dla NAJLEPSZEGO DYRYGENTA
 

 

 

Wierszykarnia

W dniu 13 listopada 2012 roku odbył się VII Włocławski Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży „Wierszykarnia” organizowany przez Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury. W konkursie tym Zosia Rychlewska, uczennica klasy IV OSM I stopnia, zdobyła wyróżnienie. Uczennicę przygotowała Pani Karolina Matusiak-Bednarek. Serdecznie gratulujemy!

 


 

Brązowy medal w Unihokeju

           12 listopada w Hali OSiR odbyły się finały Mistrzostw Włocławka Szkół Podstawowych w Unihokeju. Do tego etapu rozgrywek zakwalifikowały się cztery reprezentacje: SP 20, SP 18, SP 8 i nasza reprezentacja. Mecz półfinałowy rozegraliśmy z drużyną SP 20. W regulaminowym czasie był remis 1:1 i o awansie musiała zdecydować seria rzutów karnych. Niestety przegraliśmy ją 2:3 i pozostało grać nam o brąz z reprezentacją SP 18. W tym meczu nasza drużyna zagrała doskonale pokonując rywalki 2:1. Tym samym upragniony medal stał się faktem. Nasza „brązowa” drużyna grała w składzie: Klaudia Strzelecka, Wiktoria Włodarska, Katarzyna Zbozień, Wiktoria Ochmańska, Justyna Nowak, Julia Grygorowicz, Patrycja Zaroślińska. Gratulujemy!!!! 

 

 

Sukcesy szachistów

         Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Indywidualnych Mistrzostwach Włocławka Szkół Podstawowych w Szachach. W gronie 28 uczestników wystartowało pięcioro uczniów naszej szkoły. Adam Stanowski zwyciężył w siedmiu z dziewięciu rozgrywanych partii, jako jedyny wygrywając z ostateczną triumfatorką turnieju Oliwią Więckowską ze SP nr 3. Udział w zawodach zakończył na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej i 2 miejscu wśród chłopców. Wypełnił także normę na IV kategorię szachową. Ze srebrnym medalem wróciła też jego siostra - Julia Stanowska. Należąc do dwojga najmłodszych uczestników zakończyła turniej z dorobkiem 5,5 pkt, drugim miejscem w kategorii dziewcząt, 6 w klasyfikacji ogólnej oraz V kategorią szachową. V kategorię wywalczył także Grzegorz Tomczak, kończąc zawody w pierwszej dziesiątce chłopców i dorobkiem 4,5 pkt. Taką samą liczbę punktów zgromadził Miłosz Balcerowski. Udany debiut w szachowej rywalizacji zaliczył także Paweł Stachowiak, zdobywając 2,5 pkt. Warto podkreślic, że reprezentację naszej szkoły tworzyli najmłodsi uczestnicy turnieju: roczniki 2004 i 2005. Można więc mieć nadzieję, że w kolejnych latach Zespół Szkół Muzycznych w rywalizacji szachowej odnosić będzie nie mniej znaczące sukcesy. 

       Turniej rozgrywano przez dwa dni (9 i 10 listopada br.) systemem szwajcarskim w trakcie 9 rund tempem P'30 (30 minut dla zawodnika w trakcie jednej partii). Zawody sędziował Janusz Augustowski, licencjonowany sędzia i trener szachowy. Kojarzenia par odbywały się za pomocą komputerowego programu szachowego. ChessArbiterPro. Organizatorem zawodów był UKS "19 Michelin" przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 19 i Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz  pomocy finansowej Urzędu Miasta Włocławka.

 

 

 

Zawody w Unihokeju

W dniach 24 i 25 października 2012 roku odbyły się eliminacje Mistrzostw Włocławka Szkół Podstawowych w Unihokeju. Drużyna dziewcząt w składzie: Klaudia Strzelecka, Wiktoria Włodarska, Katarzyna Zbozień, Wiktoria Ochmańska, Justyna Nowak, Julia Grygorowicz i Patrycja Zaroślińska w swojej grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce awansując do finałów Mistrzostw Włocławka, które odbędą się 12 listopada w Hali OSiR. 

Drużyna chłopców w składzie: Piotr Ziarkowski, Kacper Szumiński, Sebastian Wajda, Tymoteusz Obielecki, Michał Ryniec i Łukasz Posłuszny zajęła w swojej grupie trzecie miejsce i nie dostała się do rundy finałowej. 

 

 

I miejsce w konkursie "Mikrofon dla malucha"

     W dniu 19 października 2012 r w klubie WCK „Łęg” odbył się konkurs piosenki „Mikrofon dla malucha”. W kategorii wiekowej: klasy 0-1 I miejsce zajęła uczennica klasy I OSM - Julia Stasinowska. Julię do konkursu przygotowała pani Agnieszka Stasinowska. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Sukcesy w pływaniu

Dnia 18 października 2012 roku na basenie Delfin odbyły się Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI. Największy sukces indywidualny odniósł Tymoteusz Obielecki  zostając Mistrzem Włocławka na dystansie 50m stylem klasycznym. Kacper Szumiński, Michał Ryniec, Sebastian Wajda i Tymoteusz Obielecki zdobyli III miejsce  w sztafecie chłopców 4x50m stylem dowolnym i z czasem 2:48,11 ustanowili nowy rekord szkoły na tym dystansie.

 
 

 

pomoc