Kronika 2024/2025

ROK SZKOLNY 2024/2025

Wernisaż w Galerii Suszarnia

W dniu 13 września 2024 roku w Galerii Suszarnia w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy obrazów łódzkiej grupy artystycznej „Od… do…”, zatytułowanej „Wobec narracji”. Oprawę muzyczną wernisażu przygotowali: Gabriela Wasieleska (klarnet) oraz pan Jacek Szczepański (fortepian). Wykonali oni utwory Karola Kurpińskiego, Franza Schuberta i Eugena Bozzy.

„Narodowe Czytanie”

Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, za sprawą uczniów klasy VII OSM: Małgorzaty Błaszkiewicz, Marceliny Dębskiej, Julii Szwarc i Oskara Rojewskiego, włączył się 7 września 2024 roku w ogólnopolską akcję pod nazwą „Narodowe Czytanie”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu, przygotowanego przez pracowników Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, a także wcielić się w postaci z dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”. Nasza szkoła otrzymała pisemne podziękowanie za udział w tej ogólnopolskiej akcji, objętej Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

„Piękne Kujawsko-Pomorskie”

W dniach od 24 czerwca do 23 sierpnia 2024 roku odbywał się Wakacyjny Konkurs Fotograficzny „PIĘKNE KUJAWSKO-POMORSKIE”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 Integracyjna im. Szarych Szeregów we Włocławku. Konkurs, skierowany do uczniów klas I – VIII szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, zorganizowany został w związku z Jubileuszem 25-lecia województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu było m.in. odkrywanie niezwykłych zakątków województwa kujawsko-pomorskiego i promowanie piękna naszego regionu, a także rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszego województwa. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie maksymalnie dwóch fotografii ciekawych obiektów przyrodniczych lub kulturalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Reprezentująca w tym konkursie Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku uczennica klasy VIII OSM, Marta Kukowska, podczas uroczystego wręczenia nagród, które miało miejsce 6 września 2024 roku podczas Festynu Integracyjnego „Przyjaciel Przyrody” w siedzibie organizatora, odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca. Jury wyróżniło ją za zdjęcie zatytułowane „Nadchodzi wieczór”. Gratulujemy!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

W dniu 2 września 2024 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku uroczyście powitali nowy rok szkolny. Uroczystość odbyła się w trzech częściach.

O godz. 9:00 do sali koncertowej ZSM przybyli uczniowie klas I – III OSM I stopnia wraz z rodzicami. O muzyczny akcent tej uroczystości zadbał uczeń klasy VI OSM, Piotr Michalski z klasy fortepianu pani Jolanty Marciniak, który zaprezentował zgromadzonym utwór zatytułowany „Fontanna Diany” Williama Gillocka.

O godz. 10:00 w sali koncertowej ZSM zgromadzili się uczniowie klas IV – VIII OSM. Mieli okazję posłuchać Preludium e-moll op. 28 nr 4 Fryderyka Chopina w wykonaniu Salmy Kołaty-Raniszewskiej (VI OSM) z klasy fortepianu pani Klaudii Kołaty.

Natomiast o godz. 16:30 nowy rok szkolny zainaugurowali uczniowie PSM I i II stopnia. Muzycznie powitał ich Piotr Michalski z klasy fortepianu pani Jolanty Marciniak, wykonując ponownie „Fontannę Diany” Williama Gillocka.