Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2013/2014

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 


 
Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych mistrzynią województwa w szachach   

Julia Stanowska zajęła I miejsce w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego w szachach klasycznych w kategorii dziewcząt do lat 9 (w dniach 21-22 czerwca 2014r. w Solcu Kujawskim). Julia wywalczyła tytuł, zwyciężając we wszystkich siedmiu partiach turnieju. W mistrzostwach w kategorii chłopców do lat 11 startował też brat Julii, Adam (10 lat), który rywalizację zakończył na 16 miejscu wśród 30 sklasyfikowanych, z dorobkiem 3,5 pkt. (3 wygrane, 3 porażki, 1 remis). Rodzeństwo było jedynymi reprezentantami naszego miasta wtegorocznych mistrzostwach.

Również w czerwcu (7.06) wspomniani uczniowie na medalowych pozycjach zakończyli rywalizację w Otwartym Grand Prix Torunia w szachach. Adam w grupie dzieci do lat 10 był drugi, a Julia trzecia na przeszło 40 sklasyfikowanych uczestników.

Serdecznie gratulujemy! 

 

 

Konkurs z języka angielskiego „Albus 2014”

      Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „Albus 2014”, który odbył się 9 maja 2014 roku i w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Tytuł laureata konkursu zdobyli uczniowie z klasy IV: Łukasz Jabłoński i Natasha Davies. Wyróżnienia otrzymali:Martyna Baranowska, Krzysztof Ostrowski i Kornel Weber z klasy IV oraz Natalia Szulist z klasy V. Nagrodzonym uczniom i przygotowującej ich pani Grażynie Czerwińskiej serdecznie gratulujemy.

 

 

V Konkurs piosenek "Marzenia się spełniają"

     W dniu 31 maja 2014 roku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenek Majki Jeżowskiej i tekstów Jacka Cygana. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Julia Stasinowska z klasy II OSM I stopnia, natomiast drugie miejsce przyznano Natalii Walczak z klasy III a OSM I stopnia. Gratulujemy serdecznie.

 

 

Konkurs plastyczny „Czyste wody – zdrowe ryby”

      W drugiej połowie maja nastąpiło rozstrzygnięcie organizowanego corocznie od kilkunastu lat konkursu plastycznego związanego z ekologią środowiska wodnego „Czyste wody – zdrowe ryby”. Organizacji konkursu podjęły się trzy koła wędkarskie: Koło Południe, Koło Policja i Koło Celuloza. Spośród 761 nadesłanych prac konkursowych wyróżniono 31, w tym trzy wykonane przez uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali:

Cezary Kwiatkowski z klasy III b OSM – wychowawczyni pani Urszula Frąckiewicz – Dorszewska

Kinga Posłuszna z klasy III a OSM – wychowawczyni pani Hanna Zielińska

Barbara Jaźwiecka z klasy I b OSM - wychowawczyni pani Joanna Jóźwicka

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

 

 

XV Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny OMNIBUS

       Ogłoszono ranking uczestników XV Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego OMNIBUS, który odbył się w dniu 26 marca 2014 r. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli wybrani uczniowie klasy II i klas III OSM. Miło nam poinformować, że uzyskali oni następujące wyniki:


Dyplom Laureata za najwyższy wynik w województwie w kategorii wiekowej klas II:

Natalia Sienkiewicz  klasa II


Dyplom Uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku:

Adam Stanowski         klasa IIIA

Maja Gumowska          klasa IIIA

Julia Stanowska          klasa IIIA

Paweł Stachowiak  klasa IIIB

Julia Chmielewska klasa IIIA

Dorota Podlewska  klasa IIIB


Dyplom Uznania za zdobycie dobrego wyniku:

Jakub Urbański klasa IIIA

Aleksandra Gągolewska klasa IIIB

Kinga Posłuszna klasa IIIA

Małgorzata Zasada klasa IIIA

Adrianna Poraj-Rożańska klasa IIIB

Dorian Kosiński klasa IIIA

Bartłomiej Białecki klasa IIIA

Nad sprawnym przebiegiem konkursu w naszej szkole czuwała pani Angelika Typiak - szkolny koordynator konkursu. Wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tegorocznym Omnibusie gratulujemy.

 

 

Dwa złote medale w wojewódzkim turnieju szachowym

 

Reprezentanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, Julia i Adam Stanowscy zajęli pierwsze miejsca w wojewódzkim turnieju „Edukacja przez szachy w szkole”, zorganizowanym 23 maja w Żninie. „Edukacja przez szachy w szkole” to ogólnopolski projekt, promujący szachy, jako dodatkowy przedmiot, wspomagający proces uczenia się najmłodszych. Turniej adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych i dzieci młodszych.

Dwoje reprezentantów Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku zakończyło rywalizację z kompletem punktów. Julia zwyciężając we wszystkich 6 partiach, okazała się najlepszą w kategorii wiekowej dziewcząt klas II. Adam, po zdobyciu 7 punktów, wywalczył I miejsce w kategorii chłopców klas III. 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

IX Festiwal Muzyki Fortepianowej w Łowiczu

     W dniu 23 maja 2014 roku w Łowiczu odbył się IX Festiwal Muzyki Fortepianowej. Uczennica Gabriela Wasieleska z klasy II PSM I stopnia zajęła II miejsce w najmłodszej grupie wiekowej dla klas I-III. Gabrysia uczy się w klasie fortepianu pani Jolanty Marciniak. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 

XX Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III

     W dniu 21 maja 2014 roku w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy odbył się XX Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas III OSM I st. i PSM I st.. Niezmiernie miło nam poinformować, iż trzecie miejsce w tym konkursie zajęłaJulia Stanowska z klasy III A, przygotowana przez panią Magdalenę Gorzkowską. Serdecznie gratulujemy!

 

 

V Międzyszkolny Konkurs Talentów "TALENCIK"

     W dniu 12 maja 2014 roku odbył się jubileuszowy V Międzyszkolny Konkurs Talentów "TALENCIK" organizowany przez Klub ŁĘG. Nasz uczeń, Jakub Urbański z klasy III A zdobył I miejsce w kategorii "Inne umiejętności klasy 1 - 3". Jakub wykonał Barkarolę N.Coste, a przygotował go pan Pzrzemysław Kowalski. Serdecznie gratulujemy!

 

 

XVI Konkurs Wiolonczelowo - Kontrabasowy

     W dniu 12 maja 2014r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku odbył się XVI Konkurs Wiolonczelowo - Kontrabasowy. Reprezentujący naszą szkołę Antoni Grzegorowski z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego otrzymał I miejsce. Antkowi akompaniował pan Zbigniew Merecki. Serdeczne gratulacje dla ucznia i pedagoga!

 

 

 XXIII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur Matematyczny"

     Sukcesem zakończył się udział uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny", który odbył się w dniu 20 marca 2014 roku. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

 

Kategoria Żaczek

Maria Jabłońska                     kl. II              72,5 pkt                      wyróżnienie

 

Kategoria Maluch

Adam Stanowski                    kl. III A          102,5 pkt                    wynik bardzo dobry

Grzegorz Tomczak                 kl. III B          92 pkt                         wynik bardzo dobry

Konrad Kozłowski                  kl. IV             96 pkt                          wyróżnienie

Paweł Stachowiak                 kl. III B          74,25 pkt                    wyróżnienie

Julia Stanowska                     kl. III A          71,25 pkt                    wyróżnienie

 

Kategoria Beniamin

Franciszek Ratajczyk             kl. V              80,25 pkt                    wyróżnienie

 

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali: pani Marii Bączyk - Małkiewicz, pani Urszuli Frąckiewicz - Dorszewskiej, pani Annie Zbozień i pani Hannie Zielińskiej. Życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

 

  

 II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym

      W Zespole Szkół nr 8 we Włocławku 9 maja 2014 r. odbył się Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Na ratunek Ziemi”. Reprezentująca Zespół Szkół Muzycznych trzyosobowa drużyna uczniów klasy III b w składzie: Aleksandra GągolewskaCezary Kwiatkowski i Paweł Stachowiak zdobyła II miejsce. 

Uczniom i przygotowującej ich pani Angelice Typiak serdecznie gratulujemy!

 Zdjęcia z turnieju dostepne są w zakłade GALERIA.

 

 

Szkolny Konkurs Sekcji instrumentów Strunowych "SONATA"

W dniu 29 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych „SONATA”.

Nagrody zdobyli: 

Przemysław Jastrzębski r. I (gitara, naucz. P.Kowalski) – I miejsce,

Paulina Tkaczyk r. III i Karolina Grzelak r. IV (wiolonczela, naucz. L.Matulewicz) – II miejsce,

Sandra Walewicz r. I (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – III miejsce,

Bartłomiej Bewicz r. V (gitara, naucz. W.Kondraciuk) – wyróżnienie,

Katarzyna Prętnicka r. IV (skrzypce, naucz. M.Dzięcielewski) – wyróżnienie.

Ponadto jury przyznało specjale wyróżnienie dla uczennicy Pauliny Tkaczyk za realizację basso continuo w sonatach skrzypcowych. Uczniom i ich nauczycielom gratulujemy!!!

 

 

VII Międzyszkolny Konkurs Ładnego Pisania

             Wyłoniono zwycięzców VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ładnego Pisania, zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną we Włocławku. W dniu 25 kwietnia 2014 roku laureatom konkursu wręczone zostały nagrody. Zwycięzcami konkursu w kategorii klas I-III z naszej szkoły zostali: 

I miejsce - Aleksandra Gągolewska z klasy III b OSM. Wychowawczyni - pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska.

I miejsce - Weronika Sochacka z klasy I b OSM. Wychowawczyni - pani Joanna Jóźwicka.

III miejsce - Nikolas Wódkowski z klasy II OSM. Wychowawczyni - pani Anna Zbozień.

Zwycięzcom konkursu i ich wychowawczyniom serdecznie gratulujemy.

 

 

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

           W dniu 23 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Nr 8 odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich "Czy znasz baśnie Andersena?". Uczennica klasy III A, Marta Jasińska, zdobyła w tym konkursie III miejsce. Wychowawczynią Marty jest pani Hanna Zielińska. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Konkurs  plastyczny "Zakładka jako dzieło sztuki"

        Biblioteka Publiczna we Włocławku zorganizowała konkurs plastyczny "Zakładka jako dzieło sztuki". Dwie uczennice z klasy III b:Aleksandra Gągolewska i Amelia Stawisińska otrzymały wyróżnienia w konkursie. Wychowawczynią uczennic jest pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska. Serdecznie gratulujemy.

 

 

V Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Miniatura polska" 

 

W dniach 15-16 kwietnia 2014r. odbyły się w naszej szkole V Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Miniatura polska". W III grupie wiekowej III miejsce zajęłaNatalia Jagiełło z klasy VI OSM. Natalia otrzymała również Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek dla najleszego uczestnika reprezentującego Włocławek. Natalię przygotowała pani Anna Nasarzewska. Natalce oraz jej nauczycielce serdecznie gratulujemy!   

Więcej na temat konkursu w zakładkach KRONIKA i KONKURSY.

 

 

III Międzyszkolny Konkurs SUDOKU

     14 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Muzycznych odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Sudoku dla klas I-III. Uczeń klasy III b Miłosz Balcerowski zajął III miejsce. Wychowawcą Miłosza jest pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska. Laureatowi serdecznie gratulujemy.

 

 

XV Przegląd Młodych Talentów Wokalnych

     W dniu 13 kwietnia 2014 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Konecku odbył się XV Przegląd Młodych Talentów Wokalnych. I miejsce w kategorii wiekowej 6 - 9 lat zajęła Julia Stasinowska z klasy II OSM. Serdecznie gratulujemy. 

 

 

 

Wojewódzki Finał Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „Awans 2014”

 

    12 kwietnia 2014 roku w Żnińskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Finał Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „Awans – 2014”.Amelia Stawisińska z klasy III b otrzymała wyróżnienie. Uczennicę przygotowały panie: Urszula Frąckiewicz- Dorszewska i Renata Hincz. Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

IX Włocławskie Spotkania Klas Fortepianu im. Tadeusza Chmielewskiego

    W dniu 9 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs pianistyczny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, zdobywając następujące nagrody:

 

 I grupa wiekowa

I MIEJSCE - Gabriela Wasieleska kl. II PSM I st. c6 - nauczyciel: Jolanta Marciniak

II MIEJSCE - Karolina Witwicka kl. II OSM I st. - nauczyciel: Jolanta Marciniak

III MIEJSCE - Maria Jabłońska kl. II OSM I st. - nauczyciel: Ewa Grębocka - Stachowiak

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu dowolnego:

Gabriela Wasieleska kl. II PSM I st. c6 - nauczyciel: Jolanta Marciniak

WYRÓŻNIENIE - Barbara Jaźwiecka kl. I OSM I st. - nauczyciel: Monika Rupczak


III grupa wiekowa

III MIEJSCE - Juliusz Wasieleski kl. V PSM I st. c6 - nauczyciel: Ewa Grębocka - Stachowiak


IV grupa wiekowa

WYRÓŻNIENIE - Alicja Ogińska kl. VI OSM I st. - nauczyciel: Ewa Grębocka - Stachowiak


Nagroda dla najlepszego Włocławianina - Gabriela Wasieleska kl. II PSM I st. c6 - nauczyciel: Jolanta Marciniak

Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

 Zdjęcia z konkursu obejrzeć mozna w zakładce GALERIA.

 

 

 Regionalny Konkurs Słuchowy dla uczniów klas V i VI szkół muzycznych I stopnia w Toruniu

      W dniu 4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu odbył się Regionalny Konkurs Słuchowy dla uczniów klas V i VI szkół muzycznych I stopnia. Natalia Szulist, uczennica klasy V OSM I st., zdobyła wyróżnienie. Także wyróżnienie zdobył uczeń klasy VI PSM I st.,Jakub Skruszewicz. Uczniów przygotowały panie: Magdalena Gorzkowska i Jadwiga Sobolewska. Serdecznie gratulujemy.

 

 

V  Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem ,,Wiosna, ach to Ty!''

       W dniu 22 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 20 we Włocławku odbył się V  Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem ,,Wiosna, ach to Ty!''. Do konkursu  przystąpiło 23 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Justyna Masłowska z klasy II i Amelia Stawisińska z  klasy III B.
Justyna Masłowska, którą do konkursu przygotowała pani Anna Zbozień, wyśpiewała II miejsce w konkursie. 
Amelia Stawisińska  otrzymała wyróżnienie. Uczennicę przygotowały panie: Urszula Frąckiewicz - Dorszewska i Renata  Hincz. Serdecznie gratulujemy.

 

 

"Bądź pozdrowiona, Ziemio Rodzinna..."

      W dniu 21 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 9 odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej pod hasłem "Bądź pozdrowiona, Ziemio Rodzinna...". W konkursie wzięło udział 70 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych "Na ludową nutę" I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły, Alexander Pikulski. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Kolorowy Mikrofon - Radziejów 2014

      W dniu 17 marca 2014 roku w Radziejowie odbyły się XXXII Międzywojewódzkie Prezentacje Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Kolorowy mikrofon". Uczennica klasy III B Amelia Stawisińska zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Ponadto Amelia dostała zaproszenie do finału XX Kujawsko - Pomorskiego Festiwalu Piosenki "AWANS-2014", który odbędzie się w Żnińskim Domu Kultury w dniu 12 kwietnia 2014 r. Amelii oraz przygotowującym ją do występu paniom: Urszuli Frąckiewicz - Dorszewskiej i Renacie Hincz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Międzyszkolny Konkurs Poezji Pisanej "Żegnamy Cię Zimo"

       Miło nam poinformować, że w dniu 14 marca 2014 roku w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Pisanej "Żegnamy Cię Zimo" uczennica naszej szkoły Małgorzata Zasada z klasy III A zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

 

 

 

Konkurs altówkowo-kontrabasowy w Gdańsku

          Miło nam poinformować, że Antoni Grzegorowski (kl. V OSM) z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowo - Kontrabasowego w Gdańsku, który odbywał się w dniach 14 - 16 marca 2014 roku, uzyskał II miejsce w I grupie wiekowej. Antkowi akompaniował pan Paweł Arendt z ZSM w Toruniu. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Konkurs plastyczny "Mój las"

        W dniu 20 stycznia 2014 roku wyłoniono laureatów XXVII edycji konkursu „MÓJ LAS”, organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Miło nam poinformować, że sukcesem zakończył się udział w tym konkursie dwojga uczniów z klasy III b OSM. I tak w kategorii I dla uczniów klas I - III pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kucharuka trzecie miejsce przyznano pracy Kamila Nowaka. Wiktorię i Kamila opieką podczas przygotowań do konkursu otoczyła wychowawczyni, pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska. Laureatom i wychowawczyni serdecznie gratulujemy!

 

 

Olimpusek z języka angielskiego

        W dniu 8 stycznia 2014 roku 17 uczniów naszej szkoły wzięło udział w olimpiadzie Olimpusek z języka angielskiego dla klas I-III. Dwaj uczniowie: Adam Stanowski z klasy III A oraz Cezary Kwiatkowski z klasy III B uzyskali tytuł oraz dyplom laureata. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania za uczestnictwo w konkursie. Laureatom i przygotowującej ich do olimpiady pani Grażynie Czerwińskiej serdecznie gratulujemy!

 

 

Mistrzostwo Włocławka w szachach 

    Miło nam poinformować, że reprezentacja Zespołu Szkół Muzycznych została Drużynowym Mistrzem Włocławka w szachach. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Na uwagę zasługuje nie tylko wynik, ale i styl, w jakim osiągnęli go nasi szachiści. Drużyna naszej szkoły była jedyną, która wygrała w każdym z siedmiu spotkań, a poszczególni reprezentanci byli wśród najlepszych na każdej z czterech szachownic. Na 1 szachownicy, Adam Stanowski jako jedyny zdobył komplet punktów (7). Na drugiej z drugim wynikiem zawody zakończył Aleksander Komorek (6 pkt.), Na szachownicy 3 najlepszy wynik uzyskał Grzegorz Tomczak (5,5). Na szachownicy 4 wszystkie partie wygrała Julia Stanowska (7). Dzięki zwycięstwu drużyna naszej szkoły będzie reprezentować Włocławek w mistrzostwach województwa kujawsko - pomorskiego. Opiekunem drużyny był p. Michał Biernacki

 

 

 II Festiwal Kolęd i Pastorałek

     Dnia 5 stycznia 2014 roku w parafii św. Stanisława BM we Włocławku odbył się II Festiwal Kolęd i Patorałek. III nagrodę w kategorii szkoły podstawowej wyśpiewała Julia Stasinowska, uczennica klasy II OSM. Julię do występu przygotowała pani Agnieszka Stasinowska. Serdecznie gratulujemy sukcesu! 

 

 

Wyróżnienie w konkursie "Podróż za jeden uśmiech" 

      Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Podróż za jeden uśmiech", zorganizowany przez Urząd Miasta Włocławek. Miło nam donieść, że uczeń klasy III b Kamil Nowak otrzymał wyróżnienie specjalne. Wychowawczynią Kamila jest pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

 

 

Konkurs Piosenki „Mikołajkowe granie”

  Dnia 15 grudnia w Ośrodku Kultury w Lubieniu Kujawskim odbył się III Konkurs Piosenki „Mikołajkowe granie”. Znakomicie zaprezentowały sie uczennice naszej szkoły, wyśpiewując następujące nagrody w kategorii solistów:
I miejsce - Amelia Stawisińska z klasy III b, przygotowana przez panią Urszulę Frąckiewicz - Dorszewską oraz przez panią Renatę Hincz.
II miejsce - Julia Stasinowska z klasy II, przygotowana przez panią Agnieszkę Stasinowską.
Serdecznie gratulujemy!

 

 

Bombka dla Świętego Mikołaja

    Rozstrzygnięty został konkurs ,,Bombka dla  Św. Mikołaja'',  zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zdzisława Arentowicza we  Włocławku.  Na konkurs  wpłynęło 136 bombek.
 
Uczennica klasy III b Aleksandra Gągolewska zajęła  I  miejsce. Wychowawczynią Oli jest pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Srebro  w  Mikołajkowym  Turnieju  Unihokeja  Klas  Piątych

 

7 grudnia br. odbył się VII TURNIEJ UNIHOKEJA KLAS PIĄTYCH, zorganizowany przez UKS POŁUDNIE. Startowało osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasza reprezentacja w meczach grupowych zanotowała następujące rezultaty: zwycięstwo z SP 2 3:0, remis 2:2 z SP 18 i zwycięstwo z SP 20 4:0. W półfinale zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy II – SP 3 i wygraliśmy to spotkanie 2:0. Finał  z SP 18 był niezwykle emocjonujący, lecz w regulaminowym czasie był remis 0:0 i o wygranej musiały zdecydować rzuty karne. Niestety, szczęście bardziej dopisało naszym rywalom i przegraliśmy w rzutach karnych 0:2. Mimo wszystko, jesteśmy bardzo zadowoleni z drugiego miejsca.

 

Nasza reprezentacja zagrała w składzie: Alicja Kowalska, Jessica Alex, Karolina Strzelecka, Mateusz Rożek, Miłosz Kaczmarek, Ireneusz Chaberski, Nicolas Borowski, Piotr Kulczyk.

 

 

 

Najpiękniejszy Lutosławski

W młodszej grupie wiekowej (klasa III OSM i PSM I st. c6 oraz klasa II PSM I st. c4) przyznano następujące nagrody:

I miejsce        Adrianna Galczak kl. II C4 naucz. Monika Rupczak

II miejsce        Julia Andrzejewska kl. II C4 naucz. Monika Rupczak

III miejsce       Alicja Kordyla kl. III C6 naucz. Beata Grzegorowska

Wyróżnienia:  Marta Jasińska kl. III OSM naucz. Anna Jędrzejewska

                         Tomasz Zieliński kl. III C6 naucz. Monika Stanowska

W starszej grupie wiekowej (klasa IV OSM i PSM I st.) nagrody otrzymali:

I miejsce         Aleksander Komorek kl. IV OSM naucz. Anna Jędrzejewska

II miejsce        Marek Beling kl. IV OSM naucz. Jacek Polański

III miejsce       Magdalena Szprengiel kl. IV OSM naucz. Jolanta Marciniak

Wyróżnienia:   Łukasz Jabłoński kl. IV OSM naucz. Ewa Grębocka-Stachowiak

                          Dominika Krysińska kl. IV C6 naucz. Beata Grzegorowska

                          Błażej Walczak kl. IV C6 naucz. Beata Grzegorowska

                          Kornel Weber kl. IV OSM naucz. Ewa Grębocka-Stachowiak

Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

 

 

Konkurs plastyczny Październik miesiącem oszczędzania

 Uczniowie OSM wzięli udział w konkursie plastycznym „Październik miesiącem oszczędzania”, zorganizowanym przez Bank PEKAO SA I Oddział we Włocławku.

Z naszej szkoły w kategorii wiekowej dla klas I-III miejsce V zajęła Dorota Podlewska z klasy III B /wychowawczyni - pani Urszula Frąckiewicz - Dorszewska/.

Wyróżnienie otrzymała Kinga Posłuszna z klasy III A /wychowawczyni - pani Hanna Zielińska/.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Wyróżnienie w IX Międzyszkolnym Konkursie "Bezpieczny Pierwszak"

    W dniu 23 października 2013 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku odbyła się uroczystość podsumowania i rozdania nagród IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Bezpieczny Pierwszak”. Jest to konkurs zorganizowany wspólnie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku i Szkołę Podstawową nr 3 we Włocławku. Propaguje bezpieczne zachowania na drodze wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Miło nam donieść, że uczennica klasy I b Natalia Szadkowska otrzymała wyróżnienie. Natalii i jej wychowawczyni, pani Joannie Jóźwickiej, serdecznie gratulujemy!

 

 

CANTIO LODZIENSIS

     W dniach 16-17 listopada 2013 roku w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Chórów CANTIO LODZIENSIS. Chór CANTO pod dyrekcją Pana Mariana Szczepańskiego zdobył na tym prestiżowym konkursie I miejsce. Chór został również uhonorowany Nagrodą Specjalną ufundowaną przez Związek Kompozytorów Polskich Oddział w Łodzi za najlepsze wykonanie pieśni kompozytora łódzkiego. Była to pieśń "Proszę pani" ze słowami E. Jażdżewskiej - Goldsteinowej i muzyką wybitnego polskiego kompozytora, Andrzeja Hundziaka.

     Młodzieży i dyrygentowi serdecznie gratulujemy!

 

 

Mistrzostwo Włocławka w Unihokeju

8 listopada br., odbyły się finały Mistrzostw Włocławka Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt.

W rundzie eliminacyjnej rozgrywanej w październiku nasza reprezentacja w swojej grupie zajęła I miejsce, dające udział w finałach miejskich.

W meczu półfinałowym „Muzyczna” w regulaminowym czasie zremisowała 1:1 z reprezentacją SP3 i w rzutach karnych, w ostatniej serii strzeliła bramkę na miarę zwycięstwa i awansu do meczu finałowego.

W finale nasza drużyna zmierzyła się z reprezentacją SP 20. I znów w regulaminowym czasie był remis, tym razem  0:0 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, które wygraliśmy 2:1 i upragniony tytuł Mistrza Włocławka stał się faktem.

 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Barbara Zasada, Zuzanna Zasada, Klara Bienias, Oliwia Dramczyk, Kinga Sprawka, Natalia Jagiełło, Alicja Ogińska.

 

 

Miniatura

     W dniu 29 października 2013 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Miniatur zorganizowany przez sekcję instrumentów strunowych. W grupie młodszej (klasa III OSM i c6 oraz II c4) nagrody zdobyli: Maja Gumowska z klasy III a OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) - I miejsce, Jan Siudak z klasy III b OSM (gitara, naucz. P.Kowalski) - II miejsce, Julia Stanowska (skrzypce, naucz. A.Biernacka) i Anna Ogińska(skrzypce, naucz. K.Kaleta) z klasy III a OSM - III miejsce. Natomiast w grupie starszej (klasa IV OSM i c6 oraz III c4) nagrodzone zostały:Wiktoria Bagińska z klasy IV OSM (wiolonczela, naucz. L.Matulewicz) - I miejsce, Pola Kotulska z klasy IV OSM (skrzypce, naucz. M.Dzięcielewski) - II miejsce, Julia Rybska z klasy IV OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) - III miejsce. Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy! 

 

 

Mikrofon dla Malucha

Sukcesem zakończył się występ Amelii Stawisińskiej, uczennicy klasy III b OSM, która zdobyła II miejsce podczas IV edycji konkursu Mikrofon dla Malucha, zorganizowanej przez Klub Łęg w dniu 29 października 2013 roku. Bardzo ładnie zaprezentowała się również uczennica klasy II OSM Julia Stasinowska, która uzyskała wyróżnienie. Nagrodzonym dziewczynkom oraz przygotowującym je nauczycielom, paniom: Urszuli Frąckiewicz - Dorszewskiej, Renacie Hincz oraz Agnieszce Stasinowskiej serdecznie gratulujemy.

 

  

Złoty medal w pływaniu

18 października br., w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Włocławka Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu. Jak co roku, nasza szkoła wystawiła swoją reprezentację.

Drużyna chłopców w składzie: Kacper Duszyński, Adam Siemaszko, Sebastian Wajda i Tymoteusz Obielecki zajęła V miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym.

              Tytuł Mistrza Włocławka na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobył Tymoteusz Obielecki.

Drużyna dziewcząt w składzie: Zuzanna Zasada, Barbara Zasada, Klara Bienias i Alicja Ogińska zajęła IV miejsce w sztafecie 4x50 stylem dowolnym.

Oliwia Dramczyk  na dystansie 50 m stylem klasycznym zajęła V miejsce.

 

Wszystkim reprezentantom gratulujemy!!!

 

 

Z Muzycznej na Mistrzostwa Polski w szachach

Miło nam poinformować, że Julia Stanowska, uczennica klasy III A OSM I stopnia, zakwalifikowała się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w szachach. Awans zapewniło jej uzyskanie V miejsca w kategorii dziewcząt do lat 10 w Międzywojewódzkich Zawodach Młodzików. Zawody te były zarazem półfinałami Mistrzostw Polski. Julia była drugą zawodniczką z województwa kujawsko-pomorskiego w swojej kategorii wiekowej.
Jak na turniej tej rangi bardzo dobrze zaprezentował się też brat Julii, Adam. W grupie chłopców do lat 10 był czternasty, w tym siódmy z województwa.

 

 

Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Ohrydzie 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że chór CANTO odniósł kolejny sukces! W dniach 22-26 sierpnia 2013 roku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Ohrydzie (Macedonia). Chór zdobył II nagrodę w kategorii zespołów młodzieżowych (w tej samej kategorii startowały również chóry akademickie). Ponadto nasz chór został wyróżniony za "Atrakcyjną prezentację programu konkursowego". 

Zdjęcia z wyjazdu do Macedonii można obejrzeć w zakładce GALERIA.

 

 

 

pomoc