Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2022/2023

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

Wyróżnienia w Szafarni

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 14 czerwca 2023 roku VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym SOLO I W DUECIE w Szafarni, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz PSM I st. w Kowalewie Pomorskim, uczennice: Katarzyna Karkoszka z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak i Lena Piekarska z klasy fortepianu pani Beaty Grzegorowskiej uzyskały wyróżnienia. Uczennicom i ich nauczycielkom gratulujemy!

 

Laureat Festiwalu PRESTO 2023

Miło nam poinformować, że w dniu 8 czerwca 2023 roku tytuł Laureata VII Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach Festiwalu PRESTO 2023 edycja online przez Fundację Jana Romanowskiego oraz Impresariat Muzyczny Jan Romanowski otrzymał Maksym Kaszubski, uczeń klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej. Serdecznie gratulujemy!

 

III miejsce Canto na festiwalu Pater Noster

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 3 czerwca 2023 roku w Strzepczu VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej „Pater Noster” Młodzieżowy Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Adama Kujawskiego (i kierownictwem pana Mariana Szczepańskiego) zdobył III miejsce w kategorii Chóry Świeckie. Gratulujemy!

 

Sukces na Malborskich Prezentacjach Fortepianowych

Miło nam poinformować, że w dniu 30 maja 2023 roku podczas pierwszej edycji Malborskich Prezentacji Fortepianowych „Pierwszaki na estradzie” zorganizowanych przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Malborku Antonina Lach z klasy fortepianu pani Beaty Grzegorowskiej zdobyła srebrne pasmo, natomiast Martyna Gwizdalska z klasy fortepianu pani Beaty Grzegorowskiej zdobyła brązowe pasmo. Serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce w Lidze Zadaniowej

Miło nam poinformować, że Mikołaj Drożdżewski, uczeń klasy VI OSM, zajął II miejsce w konkursie matematycznym klasy VI szkoły podstawowej województwa kujawsko-pomorskiego Liga Zadaniowa zorganizowanym w maju 2023 roku przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia Wydział Edukacji oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Mikołaj przygotował się pod kierunkiem pani Agnieszki Sołtysiak. Gratulujemy!

 

IX Konkurs Sekcji Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji

W dniu 22 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się IX Konkurs Sekcji Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji. Nagrody zdobyli:

grupa I:

Jan Koch kl. I OSM (trąbka, naucz. Mieczysław Żelazko) – I miejsce,

grupa II:

Natalia Dobrowolska I st. II (waltornia, naucz. Robert Józefowicz) – I miejsce,

Marcelina Dębska V OSM (flet, naucz. Anna Skowron) – II miejsce,

Karol Daniel (ksylofon, naucz. Grzegorz Weręgowski) – III miejsce,

Wiktor Górecki (saksofon, naucz. Dariusz Zaleśny) – wyróżnienie,

Kornelia Głąbicka VII OSM (flet, naucz. Anna Skowron) – wyróżnienie,

Aleksander Milewski (ksylofon, naucz. Grzegorz Weręgowski) – wyróżnienie,

grupa III:

Antonina Uzarczyk IV st. II (flet, naucz. Agnieszka Bartoszewicz) – I miejsce,

Łukasz Sławianowski III st. II (akordeon, naucz. Sławomir Brzozowski) – II miejsce,

Magdalena Tomczak (flet, naucz. Jacek Zasada) – III miejsce,

Karolina Dzierżawska V st. II (flet, naucz. Anna Skowron) – III miejsce,

Alicja Dobrowolska V st. II (klarnet, naucz. Kinga Bednarczyk) – wyróżnienie,

Jakub Jastrzębowski III st. II (saksofon, naucz. Dariusz Zaleśny) – wyróżnienie.

Uczniom, nauczycielom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

Sukces na Grudziądzkim Konkursie Instrumentów Dętych

W dniach 18-19 maja 2023 roku odbył się III Grudziądzki Konkurs Instrumentów Dętych organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu oraz Fundację Pierwsze Skrzypce. Spośród 105 uczestników z 30 szkół województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego jury wyróżniło uczniów naszej szkoły: Natalia Dobrowolska z klasy waltorni pana Roberta Józefowicza zdobyła II nagrodę w III kategorii wiekowej, natomiast Mikołaj Dobrowolski z klasy trąbki pana Mieczysława Żelazko uzyskał wyróżnienie w IV kategorii wiekowej. Wyróżnienie przyznano także panu Robertowi Józefowiczowi za przygotowanie uczennicy. Natalii akompaniował pan Rafał Dobrzyński, zaś Mikołajowi pan Arkadiusz Szopa. Gratulujemy uczniom i ich pedagogom!

 

Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 12 maja 2023 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Fryderyka Chopina uczennica klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Julia Trojanowska, zdobyła wyróżnienie I stopnia. Julii akompaniowała pani Dorota Kuczyńska. Gratulujemy!

 

Brązowy Dyplom na konkursie dla najmłodszych gitarzystów

Miło nam poinformować, że podczas zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Brzezinach V Regionalnego Spotkania Najmłodszych Gitarzystów w Brzezinach w dniu 12 maja 2023 roku uczennica klasy gitary pana Przemysława Kowalskiego, Pola Wasielewska, zdobyła Brązowy Dyplom w pierwszej grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

III miejsce na regionalnym konkursie organowym

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 12 maja 2023 roku w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Golubiu-Dobrzyniu Regionalnym Konkursie Organowym Uczniów Klas Organów Szkół Muzycznych I stopnia Mikołaj Kukowski, uczeń klasy organów pana Adama Klareckiego, zajął III miejsce w II grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na konkursie OPUS 2023

Miło nam poinformować, że wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus 2023 organizowanym przez Fundację Life and Art z siedzibą w Krakowie zdobyła Antonina Uzarczyk z klasy fletu pani Agnieszki Bartoszewicz. Wyniki konkursu ogłoszono w maju 2023 roku. Gratulujemy serdecznie!

 

Złoty dyplom na festiwalu Surrexit Vere

Miło nam poinformować, że Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego i Adama Kujawskiego zdobył Złoty Dyplom, uzyskując 90 punktów na II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Organowej i Chóralnej Surrexit Vere, odbywającym się w dniu 29 kwietnia 2023 roku we Włocławku. Gratulujemy!

 

Sukcesy na konkursie wiolonczelowo-kontrabasowym

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniach 24-25 kwietnia 2023 roku IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Kowalewie Pomorskim bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ZSM we Włocławku. Uczennica Barbara Błaszkiewicz z klasy wiolonczeli pani Agaty Chylińskiej zdobyła wyróżnienie w I grupie wiekowej (Basi akompaniowała pani Monika Stanowska), natomiast uczennica Wiktoria Słomińska z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego zajęła III miejsce w V grupie wiekowej. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie na konkursie fletowym

Miło nam poinformować, że na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja Muzyczna Drogą Sukcesu w Solcu Kujawskim VI Kujawsko-Pomorskim Konkursie Fletowym odbywającym się w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim, uczennica klasy fletu pana Jacka Zasady, Gabriela Dalecka (III OSM) zdobyła wyróżnienie pierwszego stopnia. Gabrieli akompaniował pan Jacek Szczepański. Serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce na konkursie matematycznym

Miło nam poinformować, że na odbywającej się w dniu 21 kwietnia 2023 roku XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Uczniów Klas Trzecich „DOBRZE LICZĘ” Antonina Podlewska (kl. III OSM) zdobyła I miejsce. Opiekunem uczennicy była pani Hanna Zielińska. Gratulujemy!

 

III miejsce na Przeglądzie Teatralnym „Maska”

Miło nam poinformować, że podczas XVII Rejonowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Maska”, odbywającego się w dniu 21 kwietnia 2023 roku w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim, grupa teatralna „Sonostwory” z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku zajęła III miejsce. Wyróżnienie za Najlepszą Kreację Aktorską w XVII Rejonowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Maska” otrzymała odtwórczyni głównej roli – Julia Szwarc. Grupa teatralna „Sonostwory” wystąpiła w składzie: Małgorzata Błaszkiewicz, Mykhailo Cherniavskyi, Alicja Daniewska, Marcelina Dębska, Mateusz Dolatowski, Nina Gumowska, Alicja Jarząbkowska, Anna Mosakowska, Martyna Mosakowska, Antoni Plichta, Oskar Rojewski, Julia Szwarc, Adam Świerkowski, Nikola Wądołowska, Antoni Ziółkowski i Jan Żarnowski z klasy V OSM. Instrumentalne tło spektaklu zapewnił kwartet fortepianowy PSM II stopnia w składzie: Martyna Kotas i Amelia Sztandarowicz – skrzypce, Justyna Masłowska – wiolonczela i Barbara Jaźwiecka – fortepian (przygotowanie p. Katarzyna Kaleta). Scenariusz opracowały i uczniów przygotowały panie Katarzyna Michalska i Marta Miklaszewska. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces podczas „Dźwięków Mazowsza”

Miło nam poinformować, że podczas odbywającego się w dniu 20 kwietnia 2023 roku IV Festiwalu Pianistycznego „Dźwięki Mazowsza” w Sannikach uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody:

Antonina Lach (I OSM) z klasy fortepianu pani Beaty Grzegorowskiej zajęła I miejsce oraz otrzymała nagrodę specjalną w formie występu podczas recitalu „Smaki Muzyki” w 2023 roku,

Grzegorz Makowski (II OSM) z klasy fortepianu pani Ewy Szczepańskiej zajął III miejsce,

Katarzyna Karkoszka (II OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak otrzymała wyróżnienie,

Filip Urbanski (II OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Stanowskiej otrzymał wyróżnienie.

Panie: Beata Grzegorowska, Monika Rupczak, Monika Stanowska i Ewa Szczepańska otrzymały natomiast dyplomy za wyróżniające przygotowanie ucznia. Gratulujemy!

 

II miejsce na Konkursie Wokalnym w Mławie

Miło nam poinformować, że na zakończonym w dniu 15 kwietnia 2023 roku XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie, którego organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie, uczennica klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Julia Trojanowska zdobyła II nagrodę w kategorii Uczniowie Szkół Średnich Muzycznych. W pierwszych dwóch etapach konkursu Julii akompaniowała pani Dorota Kuczyńska. Serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Klawiszowych TANIEC

W dniu 4 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Klawiszowych TANIEC dla uczniów klas II i III OSM i PSM I stopnia. Nagrody zdobyli:

Lena Piekarska kl. II OSM, naucz. Beata Grzegorowska – I miejsce ex aequo

Antonina Podlewska kl. III OSM, naucz. Beata Grzegorowska – I miejsce ex aequo

Dominik Urbanski kl. II OSM, naucz. Monika Stanowska – I miejsce ex aequo

Rita Greszkiewicz kl. II OSM, naucz. Beata Grzegorowska – II miejsce ex aequo

Katarzyna Karkoszka kl. II OSM, naucz. Monika Rupczak – II miejsce ex aequo

Filip Urbanski kl. II OSM, naucz. Monika Stanowska – III miejsce

Hanna Kulińska kl. II OSM, naucz. Ewa Grębocka-Stachowiak – wyróżnienie

Nikodem Machowiec kl. III OSM, naucz. Ewa Szczepańska – wyróżnienie

Grzegorz Makowski kl. II OSM, naucz. Ewa Szczepańska – wyróżnienie

Maria Wenecka kl. II OSM, naucz. Beata Grzegorowska – wyróżnienie.

 

Udany debiut w mistrzostwach szkół podstawowych na ergometrze wioślarskim

Miło nam poinformować, że podczas I Mistrzostw Szkół Podstawowych na ergometrze wioślarskim, odbywających się w dniu 4 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 we Włocławku w konkurencji indywidualnej II miejsca zajęli: Blanka Nowakowska i Borys Biernacki, zaś w klasyfikacji drużynowej reprezentacja ZSM również zajęła II miejsce. W skład drużyny weszli: Kornelia Głąbicka, Wiktoria Lewandowska, Blanka Nowakowska, Jan Chaberski, Wiktor Jastrzębowski, Borys Biernacki oraz Helena Mendrok, Wiktoria Szulczewska i Igor Krupiński (w rezerwie). Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

 

III miejsce w konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym

Miło nam poinformować, że Julia Kołosowska z klasy VIII OSM zdobyła III miejsce w XX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którego finał odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w dniu 30 marca 2023 roku. Opiekę merytoryczną sprawowała pani Jolanta Ziółkowska. Gratulujemy!

 

Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych SONATA 2023

W dniu 29 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych SONATA 2023 dla uczniów klas VII i VIII OSM oraz PSM II stopnia. Nagrody zdobyli:

grupa pierwsza:

Małgorzata Komar kl. VIII OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – I miejsce

Julia Kołosowska kl. VIII OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – II miejsce

Anna Jankowska kl. VIII OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – III miejsce

Martyna Prośniak kl. VIII OSM (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – IV miejsce

Helena Mendrok kl. VIII OSM (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie

grupa druga:

Amelia Bednarek r. IV st. II (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – I miejsce

Gabriela Kaźmierczak r. III st. II (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce ex aequo

Adrianna Stachowiak r. III st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – II miejsce ex aequo

Gabriela Szydłowska r. III st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – III miejsce

Amelia Sztandarowicz r. IV st. II (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – IV miejsce

Zuzanna Puto r. III st. II (skrzypce, naucz. M. Dzięcielewski) – wyróżnienie

grupa trzecia:

Maria Chaberska r. VI st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce ex aequo

Julia Stanowska r. VI st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – I miejsce ex aequo

Łukasz Szymański r. V st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – I miejsce ex aequo

Maja Gumowska r. VI st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – II miejsce

Martyna Kotas r. V st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – III miejsce ex aequo

Justyna Masłowska r. V st. II (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – III miejsce ex aequo

Dagmara Woźniak r. V st. II (skrzypce, naucz. J. Koralewska) – IV miejsce

Weronika Gralewska r. VI st. II (skrzypce, naucz. M. Dzięcielewski) – wyróżnienie

Dorota Podlewska r. VI st. II (altówka, naucz. E. Bednarek) – wyróżnienie

Uczniom, nauczycielom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

Konkursy inaugurujące obchody 75-lecia ZSM

W marcu odbyły się w naszej szkole konkursy inaugurujące obchody 75-lecia ZSM.

W konkursie na hymn szkoły nagrody ex aequo otrzymali: Jagoda Sobolewska i Paweł Stachowiak, zaś wyróżnienie otrzymała Anna Jankowska.

W konkursie plastycznym inspirowanym muzyką Czesława Niemena I miejsce zdobyła Urszula Prośniak (IV OSM), II miejsce uzyskała Kinga Nowak (V OSM), III miejsce przypadło Katherine Koch (IV OSM), zaś wyróżnienie otrzymał Kajetan Kuźma (IV OSM).

W konkursie wiedzy o Czesławie Niemenie dwa najlepsze wyniki uzyskały: Natalia Redecka (I st. II WI) oraz Julia Komorowska (IV st. II WW).

Gratulujemy!

 

Złote Pasmo Festiwalu Pieśni Wielkopostnej

Miło nam poinformować, że Młodzieżowy Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego zdobył I miejsce i Złote Pasmo w kategorii chórów młodzieżowych podczas odbywającego się w dniu 25 marca 2023 roku XV Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej Kielno 2023, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Młodzieży i chórmistrzowi serdecznie gratulujemy!

 

 

III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym

Miło nam poinformować, że 25 marca 2023 roku uczennica klasy IV OSM Salma Kołata-Raniszewska z klasy fortepianu pani Klaudii Kołaty zdobyła III miejsce w III kategorii wiekowej na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Piano Competition Online 5th Edition, International Competition for Pianists, a pani Klaudia Kołata otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Finalistka konkursu kuratoryjnego z języka polskiego

Miło nam poinformować, że Zofia Tomczak z klasy VII OSM została finalistką Przedmiotowego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego. Etap wojewódzki konkursu odbył się 14 marca 2023 roku, a uczennicę przygotowała pani Karolina Matusiak-Bednarek. Gratulujemy!

 

Grand Prix Konkursu Kolęd i Pastorałek

Miło nam poinformować, że podczas odbywającego się w Chełmnie w dniu 21 stycznia 2023 roku XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek młodzieżowy chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego zdobył Złote Pasmo i Grand Prix konkursu. Serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie

Tercet 2 + 1 w składzie: Marta Kukowska, Kornelia Kuźma i Mikołaj Kukowski (VI OSM) zajął I miejsce w grupie VI „Duety i zespoły” kategorii muzycznej X Ogólnopolskiego Konkursu „Trzej Królowie w tradycji i oczach współczesnych”, który odbył się 5 stycznia 2023 roku w siedzibie szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie. Uczniów przygotowała pani Agnieszka Stasinowska. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy pianistów w Osieku nad Wisłą

Miło nam poinformować, że podczas I Regionalnego Konkursu Pianistycznego pod patronatem wójta gminy Obrowo, odbywającego się w dniu 10 grudnia 2022 roku w Osieku nad Wisłą, uczennica klasy fortepianu pani Moniki Rupczak, Katarzyna Karkoszka (II OSM) zdobyła III miejsce, zaś Piotr Michalski (IV OSM) z klasy fortepianu pani Jolanty Marciniak uzyskał wyróżnienie. Dyplomy za wyróżniające przygotowanie uczniów do konkursu otrzymały również panie Monika Rupczak i Jolanta Marciniak. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy pianistek w Sieradzu

Miło nam poinformować, że podczas XIV Muzycznych Spotkań Najmłodszych Pianistów zorganizowanych przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sieradzu w dniu 9 grudnia 2022 roku uczennice klasy fortepianu pani Moniki Rupczak zostały nagrodzone: Salma Kołata-Raniszewska z klasy IV OSM zdobyła III miejsce, natomiast Katarzyna Karkoszka z klasy II OSM uzyskała wyróżnienie. Uczennicom oraz ich nauczycielce serdecznie gratulujemy!

 

Grand Prix Musica Patriae

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 19 listopada 2022 roku I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Musica Patriae, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciele i Członkowie Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego” w Kościele Garnizonowym w Poznaniu, Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego zdobył Grand Prix Festiwalu, został laureatem Złotego Pasma oraz zdobył nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu patriotycznego, jak również nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta festiwalu – pana Mariana Szczepańskiego. Gratulujemy chórzystom i ich chórmistrzowi!

 

Nagroda w Wierszykarni

Miło nam poinformować, że w odbywającym się w dniu 17 listopada 2022 roku XVII Konkursie Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży „Wierszykarnia”, zorganizowanym przez Centrum Kultury „Browar B.”, jedną z trzech równorzędnych nagród w kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI zdobył uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Piotr Michalski z klasy IV OSM. Opiekunem Piotra była pani Karolina Matusiak-Bednarek. Serdecznie gratulujemy!

 

Miniatura

W dniu 27 października 2022 roku odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Strunowych Szkolny Konkurs „Miniatura”. Nagrody zdobyli:

w grupie pierwszej:

Maksym Kaszubski kl. IV c6 (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – I miejsce,

Stanisław Kwiatkowski kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce,

Stanisław Szymański kl. IV OSM (skrzypce, naucz. J. Koralewska) – III miejsce,

Maria Gramza kl. IV OSM (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – wyróżnienie,

Julia Kapała kl. IV c6 (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie,

Aleksandra Lewandowska kl. IV OSM (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie,

Antonina Markowicz kl. IV OSM (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie;

w grupie drugiej:

Małgorzata Błaszkiewicz kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – I miejsce,

Jan Żarnowski kl. V OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – II miejsce,

Antoni Plichta kl. V OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – III miejsce,

Marcelina Kamińska kl. V c6 (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie I st.,

Wiktoria Słomińska kl. III c4 (kontrabas, naucz. A. Wyrwicki) – wyróżnienie I st.,

Nikola Wądołowska kl. V OSM (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – wyróżnienie I st.,

Andrzej Kwiatkowski kl. V c6 (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – wyróżnienie II st.,

Aleksandra Migdalska kl. V OSM (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – wyróżnienie II st.,

Julia Szwarc kl. V OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie II st.,

Wojciech Wasiak kl. V c6 (kontrabas, naucz. A. Wyrwicki) – wyróżnienie II st.;

w grupie trzeciej:

Marta Kukowska kl. VI OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – I miejsce,

Zofia Urbańska kl. VI OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce,

Laura Adamczewska kl. VI OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie,

Gabriela Celmer kl. VI OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – wyróżnienie,

Roksana Grabowska kl. IV c4 (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – wyróżnienie,

Karolina Stępień kl. V OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – wyróżnienie.

pomoc