Nagrody 2021/2022

ROK SZKOLNY 2021/2022

III miejsce wśród „Śpiewających flecików”

W dniu 9 stycznia 2022 roku ogłoszono wyniki III Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Fletowego „Śpiewające fleciki”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Flecistów Polskich z siedzibą we Wrocławiu. Miło nam poinformować, że uczennica klasy fletu pani Anny Skowron, Marcelina Dębska (IV OSM) zajęła III miejsce w II grupie wiekowej. Gratulujemy!

Szkolny Konkurs Solfeżowy

Podczas odbywającego się w naszej szkole w dniu 17 grudnia 2021 roku I Szkolnego Konkursu Solfeżowego nagrody zdobyli:

klasa IV

Małgorzata Błaszkiewicz     – I miejsce

Adam Świerkowski              – II miejsce ex aequo

Anna Mosakowska              – II miejsce ex aequo

Marcelina Dębska                – II miejsce ex aequo

Oskar Rojewski                    – III miejsce

Antoni Ziółkowski                – wyróżnienie

Jan Żarnowski                      – wyróżnienie

klasy V – VI

Marta Kukowska                 – III miejsce ex aequo

Mikołaj Kukowski               – III miejsce ex aequo

Gratulujemy!

Awans do ostatniego etapu Konkursu Kuratora

Troje uczniów naszej szkoły awansowało do ostatniego, wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty: Natalia Kapuścińska (VII OSM) z języka hiszpańskiego oraz z historii, Julia Kołosowska (VII OSM) z historii, zaś Antonio Brzeski (VIII A OSM) z geografii. Do konkursu z historii uczennice przygotowują się pod okiem pani Jolanty Ziółkowskiej, nad wiedzą geograficzną czuwa pani Joanna Wojtczak, natomiast język hiszpański Natalka szlifuje na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki!

Wyróżnienie na „Wierszykarni”

W dniu 16 grudnia 2021 roku zostały ogłoszone wyniki przeprowadzonego w formule online XVI Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży „Wierszykarnia”, którego organizatorem było Centrum Kultury „Browar B.”. Miło nam poinformować, że wyróżnienie w tym konkursie otrzymał uczeń klasy V OSM, Filip Kukucki, który zaprezentował wiersze: „Strasna Zaba” K. I. Gałczyńskiego oraz „W klasie” ks. J. Twardowskiego. Opiekunem ucznia była pani Iwona Gonstal. Gratulujemy!

III miejsce w konkursie Bezpieczny Pierwszak

Miło nam poinformować, że uczennica klasy I OSM, Barbara Błaszkiewicz, zdobyła III miejsce w XIV edycji Międzyszkolnego konkursu plastycznego dla klas I „Bezpieczny Pierwszak”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Serdecznie gratulujemy!

W dniu 28 października 2021 roku odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Strunowych Szkolny Konkurs „Miniatura”. Nagrody zdobyli:

w grupie młodszej:

Małgorzata Błaszkiewicz kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – I miejsce,

Marcelina Kamińska kl. IV c6 (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce,

Antoni Plichta kl. IV OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – III miejsce,

Nikola Wądołowska kl. IV OSM (wiolonczela, naucz. M. Kocik) – IV miejsce,

Jan Żarnowski kl. IV OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – IV miejsce,

Andrzej Kwiatkowski kl. IV c6 (wiolonczela, naucz. A. Chylińska) – wyróżnienie,

Julia Szwarc kl. IV OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie,

Wojciech Wasiak kl. IV c6 (kontrabas, naucz. A. Wyrwicki) – wyróżnienie;

w grupie starszej:

Marta Kukowska kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – I miejsce,

Zofia Urbańska kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce,

Laura Adamczewska kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – III miejsce,

Ewa Wiśniewska kl. IV c4 (gitara, naucz. P. Kowalski) – III miejsce,

Zofia Ciesielska kl. VI c6 (gitara, naucz. P. Kowalski) – IV miejsce.

Sukcesy na mistrzostwach województwa w warcabach

Na odbywających się w Szubinie w dniu 2 października 2021 roku Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze aktywnej w warcabach klasycznych doskonale spisali się zawodnicy naszego UKS PRESTO. W kategorii dziewcząt do lat 10 drugie miejsce zdobyła Nadia Lewandowska, a trzecie miejsce – Katherine Koch. W kategorii dziewcząt do lat 13 pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Lewandowska, drugie miejsce – Marta Kukowska, a trzecie – Kornelia Głąbicka. W kategorii chłopców do lat 13 drugie miejsce uzyskał Mikołaj Kukowski. W kategorii kobiet do lat 16 pierwsze miejsce zdobyła Maria Podlewska, a w kategorii kobiet do lat 19 drugie miejsce uzyskała Julia Jęcka, zaś trzecie – Zofia Ćwiklińska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!