Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2019/2020

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

Nagrodzeni w Kangurze Matematycznym

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkurs Kangur Matematyczny, która odbyła się online w dniach od 28 maja do 5 czerwca 2020 roku, wynik bardzo dobry uzyskała Małgorzata Błaszkiewicz z klasy II OSM, a wyróżnieni zostali: Jan Żarnowski z klasy II OSM, Mikołaj Drożdżewski z klasy III OSM, Kornelia Głąbicka z klasy IV OSM, Jan Czachowski, Michał Drybs, Natalia Kapuścińska, Martyna Prośniak i Amelia Rybacka z klasy V OSM, Antonio Brzeski i Ignacy Komar z klasy VI OSM, Daniel Jabłoński, Barbara Jaźwiecka i Dominika Żarnowska z klasy VII OSM oraz Krzysztof Baranowski i Maria Jabłońska z klasy VIII OSM. Wszystkim nagrodzonym i pani Marii Bączyk-Małkiewicz serdecznie gratulujemy!

 

Deszcz nagród w „Talenciku”

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Konkursie Talentów „Talencik”, organizowanym przez włocławski Klub „Łęg”. XI edycja konkursu odbyła się on-line, a wyniki ogłoszono 29 maja 2020 roku. Wśród nagrodzonych w kategorii „inne umiejętności” w grupie wiekowej klas 1-3 znaleźli się: Oskar Rojewski z klasy II OSM – zdobywca I miejsca, Alicja i Tola Daniewskie z klas II i I OSM – laureatki II nagrody, Urszula Prośniak z klasy I OSM – zdobywczyni II nagrody oraz Nikola Wądołowska z klasy II OSM – laureatka III nagrody; zaś w kategorii „inne umiejętności” w grupie wiekowej klas 4-6 Martyna Prośniak z klasy V OSM uzyskała wyróżnienie. Uczniom oraz ich pedagogom, paniom: Dobrawie Grzymale, Jolancie Marciniak, Klaudii Kołacie, Ewie Witczak i Ludomirze Matulewicz oraz panu Przemysławowi Gronkowskiemu, serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na Konkursie Historycznym

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 28 maja 2020 r., jury  Konkursu Historycznego na Album nt. „Bohaterowie Polski Niepodległej w Moim Regionie”, doceniło pracę uczennicy klasy V OSM I st, Julii Kołosowskiej, przyznając jej wyróżnienie w I kategorii wiekowej. Konkurs zorganizowany był  przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku. Na konkurs wpłynęły łącznie 43 prace albumowe uczniów włocławskich szkół. Opiekunem uczennicy była Pani Jolanta Ziółkowska, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie w Internetowym Konkursie Fletowym

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej, Kalina Skarzyńska (kl. V OSM), uzyskała wyróżnienie I stopnia na odbywającym się w dniach 20.04 – 24.05.2020 r. I Internetowym Konkursie Fletowym zorganizowanym przez Jarmuła Music oraz Stowarzyszenie Flecistów Polskich. Serdecznie gratulujemy!

 

Druga nagroda na międzynarodowym konkursie On-line

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w maju 2020 roku Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych, Blaszanych i Perkusji dla Młodych Wykonawców On-line „Fanfares of Lviv Quarantine 2020” Antonina Uzarczyk (kl. VII A OSM) z klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej zdobyła drugą nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Konkurs zorganizowała Lviv Children’s Art School Nr 5 (Ukraina). Obu paniom serdecznie gratulujemy!

https://www.youtube.com/watch?v=Lfoa-BQ36do&feature=youtu.be

 

Wyróżnienie za osiągnięcia sportowe

W dniu 7 maja 2020 roku uczennica klasy V OSM, Natalia Kapuścińska, odebrała w Urzędzie Miasta wyróżnienie Prezydenta Miasta Włocławek za wyniki sportowe osiągnięte w 2019 roku. Natalka jest zawodniczką UKS Presto. Serdecznie gratulujemy!

 

Laureaci Ligi Zadaniowej z matematyki

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie przedmiotowym z matematyki „Liga Zadaniowa”, adresowanym do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2019/2020 i zorganizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczniowie naszej szkoły: Antonio Brzeski z kl. VI B OSM oraz Dominika Żarnowska z kl. VII A OSM uzyskali II miejsca. Uczniów przygotowała pani Maria Bączyk-Małkiewicz. Gratulujemy!

 

Wewnątrzszkolny Konkurs Słuchowy klas V i VI OSM

Podczas odbywającego się w dniu 11 marca 2020 roku w auli ZSM Wewnątrzszkolnego Konkursu Słuchowego klas V i VI OSM nagrodzeni zostali:

Borys Biernacki z kl. V OSM                      – II miejsce,

Natalia Kapuścińska z klasy V OSM         – III miejsce,

Michał Drybs z klasy VOSM                        – wyróżnienie I w kategorii klas V,

Igor Krupiński z klasy V OSM                     – wyróżnienie II w kategorii klas V,

Magdalena Tomczak z klasy VI A OSM    – wyróżnienie I w kategorii klas VI,

Antonio Brzeski z klasy VI B OSM             – wyróżnienie II w kategorii klas VI.

Uczniów przygotowały panie: Paulina Gostyńska i Marta Miklaszewska. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie na konkursie z kształcenia słuchu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III PSM II stopnia, Julia Stanowska, w dniu 10 marca 2020 roku zdobyła wyróżnienie na Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, odbywającym się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fr. Chopina w Olsztynie. Julię przygotowała pani Marta Miklaszewska. Uczennicy i pedagogowi serdecznie gratulujemy!

 

Finaliści z informatyki

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Nicolas Wódkowski z klasy VIII OSM oraz Dominika Żarnowska z klasy VII OSM zostali Finalistami Konkursu Przedmiotowego Kuratora Oświaty z informatyki dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2019/2020. Oboje są podopiecznymi pana Grzegorza Poturalskiego.

 

Finalistka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy VIII OSM, Maria Jabłońska, uzyskała tytuł finalisty etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii. Konkurs zorganizowany został przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i odbył się w dniu 18 lutego 2020 roku w Bydgoszczy. Marysię przygotowała pani Joanna Piwońska. Uczennicy i pedagogowi serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Laureatka etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy VIII OSM, Maria Jabłońska, uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Konkurs zorganizowany został przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i odbył się w dniu 15 lutego 2020 roku w Bydgoszczy. Marysię przygotowała pani Iwona Gonstal Uczennicy i pedagogowi serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Taniec

W dniu 16 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Klawiszowych szkolny konkurs „Taniec” dla uczniów klas VII i VIII OSM oraz uczniów PSM II stopnia. Nagrody zdobyli:

w grupie klas VII OSM i I PSM II stopnia:

 • Aleksandra Haśkiewicz kl. VII OSM (naucz. J. Marciniak) – I miejsce,
 • Barbara Jaźwiecka kl. VII OSM (naucz. Z. Merecki) – II miejsce,
 • Julia Nowotczyńska kl. I PSM II st. (naucz. M. Rupczak) – III miejsce,
 • Daniel Jabłoński kl. VII OSM (naucz. E. Grębocka-Stachowiak) – wyróżnienie I st.,
 • Dominika Żarnowska kl. VII OSM (naucz. M. Stanowska) – wyróżnienie II st.;

w grupie klas VIII OSM i II PSM II stopnia:

 • Gabriela Wasieleska kl. II PSM II st. (naucz. J. Szczepański) – I miejsce,
 • Natalia Olszewska kl. II PSM II st. (naucz. K. Kołata) – II miejsce,
 • Karolina Witwicka kl. VIII OSM (naucz. J. Marciniak) – III miejsce,
 • Mateusz Płaczkiewicz kl. VIII OSM (naucz. B. Grzegorowska) – wyróżnienie I st.,
 • Piotr Paczkowski kl. II PSM II st. (naucz. M. Rupczak) – wyróżnienie II st.;

w grupie klas III – VI PSM II stopnia:

 • Piotr Kulczyk kl. V PSM II st. (naucz. A. Jędrzejewska) – I miejsce,
 • Alexander Pikulski kl. IV PSM II st. (naucz. Z. Merecki) – II miejsce,
 • Łukasz Jabłoński kl. IV PSM II st. (naucz. E. Grębocka-Stachowiak) – III miejsce,
 • Paulina Pyszkowska kl. VI OSM II st. (naucz. A. Klarecki) – III miejsce,
 • Marcin Olbiński kl. III PSM II st. (naucz. A. Klarecki) – wyróżnienie,
 • Klaudia Strzelecka kl. VI PSM II st. (naucz. M. Rupczak) – wyróżnienie.

Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

 

Udany występ w Halowych Mistrzostwach w lekkiej atletyce

Na rozgrywających się w dniu 11 grudnia 2019 roku w Hali Mistrzów Halowych Mistrzostwach Włocławka w lekkiej atletyce bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszej szkoły. Wywalczyli łącznie siedem medali i jeden puchar:

 • puchar za II miejsce w sztafecie zdobyły dziewczynki z rocznika 2009 i młodsze w składzie: Blanka Nowakowska, Wiktoria Lewandowska, Kornelia Głąbicka i Julia Dyszczyńska;
 • w skoku w dal I miejsce zajęła Julia Niedzielska (2008), II miejsce – Helena Mendrok (2008), a III miejsce – Igor Krupiński (2008);
 • w konkurencji sprint 20 m I miejsce zajęła Kamila Jankowska (2007), II miejsce – Borys Biernacki (2008), a III miejsce – Jan Czachowski (2008);
 • w biegu na 200 m III miejsce zdobył Jan Chaberski (2008).

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Nagrody w konkursie „Pan Moniuszko”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 10 grudnia 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu konkursie wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki bardzo dobrze spisali się uczniowie klasy V OSM: Jan Czachowski zajął I miejsce, zaś III nagrodę otrzymał Borys Biernacki. Uczniów przygotowała pani Marta Miklaszewska. Gratulujemy sukcesu!

 

Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski, zdobył Grand Prix IV Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, w dniu 7 grudnia 2019 roku. Serdecznie gratulujemy!

 

Srebrny medal i tytuł króla strzelców na Mikołajkowym Turnieju Unihokeja

Na odbywającym się w dniu 6 grudnia 2019 roku w hali OSiR XIII Mikołajkowym Turnieju Unihokeja klas V drużyna OSM wywalczyła II miejsce, zaś królem strzelców został Igor Krupiński. Srebrni medaliści zagrali w składzie: Jan Chaberski (G), Julia Niedzielska, Helena Mendrok, Gabriela Kaźmierczak, Wiktor Jastrzębowski, Jan Czachowski, Antonio Brzeski, Borys Biernacki i Igor Krupiński. Serdecznie gratulujemy!

 

II nagroda w konkursie „Moja Ojczyzna”

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy VII B, Amelia Sztandarowicz, zajęła II miejsce w kategorii śpiew w XIX Rejonowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, odbywającym się w dniu 28 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Srebro na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Antonina Uzarczyk z klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej zdobyła srebrną nagrodę na odbywającym się w dniach 12-16 listopada 2019 roku w Białymstoku IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS 2019. Tosi akompaniowała pani Klaudia Kołata. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

 

 

Złoty Dyplom na XXII Cantio Lodziensis

Jest  nam  niezmiernie  miło  poinformować,  że  chór  CANTO  Zespołu  Szkół  Muzycznych  im.  Czesława  Niemena  we  Włocławku  pod  dyrekcją  pana  Mariana  Szczepańskiego  na  odbywającej  się  w  dniu  16  listopada  2019  roku  22  edycji  Łódzkiego  Festiwalu  Chóralnego  „Cantio  Lodziensis”  zdobył  Złoty  Dyplom  w  kategorii  Chóry  Szkół  Muzycznych  II  stopnia,  uzyskując  94  na  100  możliwych  do  zdobycia  punktów.  Młodzieży i chórmistrzowi serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na Wierszykarni

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 15 listopada 2019 roku w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku Konkursie Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży „Wierszykarnia” uczennica klasy VII B, Magdalena Karwat, przygotowana przez panią Iwonę Gonstal, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy w warcabach 100-polowych

Podczas odbywającego się w naszej szkole w dniu 14 listopada 2019 roku turnieju w warcaby 100-polowe bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Wszystkie miejsca na podium w obu kategoriach wiekowych należały do dziewcząt z OSM: w kategorii dziewcząt z klas IV – V Julia Klińska zajęła I miejsce, Amelia Rybacka – II miejsce, a Wiktoria Lewandowska – III miejsce, zaś w kategorii dziewcząt z klas VI – VIII miejsce I zajęła Dominika Żarnowska, miejsce II – Julia Jęcka, a miejsce III – Kamila Jankowska. Wśród chłopców z klas VI – VIII miejsce II uzyskał Krzysztof Baranowski, a miejsce III – Daniel Jabłoński. Gratulujemy!

 

Złoty „Mikrofon dla Malucha”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w odbywającej się w dniu 25 października 2019 roku jubileuszowej   X   edycji   konkursu   "Mikrofon   dla   Malucha",   organizowanego   w   Klubie   Łęg   we    Włocławku      i     skierowanego     do     uczniów     klas     0 - III    szkół    podstawowych,  I  miejsce   i   złoty  medal  zdobyła  Marta  Kukowska  z  klasy  III  OSM.  Serdecznie  gratulujemy!

 

 

 

Miniatura

W dniu 24 października 2019 roku odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Strunowych Szkolny Konkurs „Miniatura”. Nagrody zdobyli:

w grupie młodszej:

Marta Kukowska kl. III OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – I miejsce,

Julia Dyszczyńska kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – II miejsce,

Zofia Urbańska kl. III OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – III miejsce,

Zofia Ciesielska kl. IV c6 (gitara, naucz. P. Kowalski) – IV miejsce,

Ewa Wiśniewska kl. II c4 (gitara, naucz. P. Kowalski) – IV miejsce,

Laura Adamczewska kl. III OSM (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – wyróżnienie I st.,

Inga Wesołowska kl. III OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – wyróżnienie I st.,

Aleksandra Kręcicka kl. IV c6 (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – wyróżnienie I st.,

Filip Kukucki kl. III OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – wyróżnienie II st.,

Wiktoria Lewandowska kl. IV OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – wyróżnienie II st.;

w grupie starszej:

Anna Jankowska kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – I miejsce,

Jan Chaberski kl. V OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – II miejsce,

Julia Kołosowska kl. V OSM (gitara, naucz. W. Kondraciuk) – II miejsce,

Małgorzata Komar kl. V OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce,

Jan Czachowski kl. V OSM (gitara, naucz. W. Kondraciuk) – III miejsce,

Martyna Prośniak kl. V OSM (wiolonczela, naucz. L. Matulewicz) – III miejsce,

Karolina Jęcka kl. V OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – IV miejsce,

Helena Mendrok kl. V OSM (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – IV miejsce,

Alicja Skoracka kl. V OSM (wiolonczela, naucz. L. Matulewicz) – IV miejsce,

Emilia Brenda kl. V OSM (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie,

Julia Jerzewska kl. III c4 (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie,

Roksana Kubajka kl. III c4 (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie,

Katarzyna Płóciennik kl. V c6 (wiolonczela, naucz. E. Witczak) – wyróżnienie,

Zbigniew Walczak kl. V OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – wyróżnienie,

Mikołaj Żelazek kl. V OSM (skrzypce, naucz. V. Dzięcielewska) – wyróżnienie.

 

Grand prix na festiwalu piosenki religijnej

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 20 października 2019 roku w Lubaniu V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Nie lękajcie się” uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski, zdobył Grand Prix! Wojciechowi akompaniowała pani Dorota Kuczyńska. Serdecznie gratulujemy!

 

Kujawsko – Pomorski Lider Edukacji

Miło nam poinformować, że nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, pan Michał Litwa, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Kujawsko – Pomorski Lider Edukacji” w 2019 roku i znalazł się w gronie laureatów dorocznych nagród Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

pomoc