Nagrody 2020/2021

ROK SZKOLNY 2020/2021

Wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej

Informujemy, że na odbywającym się w grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA 2021” w Katowicach, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski (r. IV st. II wydz. wok.) uzyskał pierwsze wyróżnienie. Gratulujemy!

Wyróżnienie w II Internetowym Konkursie Fletowym

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej, Antonina Uzarczyk (VIII OSM) zdobyła wyróżnienie I stopnia w II Internetowym Konkursie Fletowym organizowanym przez Jarmuła Music. Zgłoszenia na konkurs nadsyłane były do 31 grudnia 2020 roku, a ogłoszenie wyników miało miejsce 10 stycznia 2021 roku. Serdecznie gratulujemy Tosi i jej nauczycielce.

Pierwsze miejsce na II International Online Competition Young Pianists „LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fortepianu pani Moniki Rupczak, Salma Kołata-Raniszewska (II OSM), uzyskała I miejsce w swojej grupie wiekowej na II Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Online „LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020”. W dniach od 4 do 10 stycznia 2021 roku opublikowane w serwisie YouTube konkursowe nagranie Salmy oceniane było przez międzynarodowe jury – koncertujących pianistów i profesorów wyższych uczelni (m.in. z Niemiec, Tajwanu, Łotwy, Argentyny, Włoch, Chorwacji). W grupie Salmy było 155 uczestników. Gratulujemy młodej pianistce i jej pedagogowi!

link do nagrania:

Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Bella Voce"

Informujemy, że na odbywającym się w dniach 11 - 13 grudnia 2020 r. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Bella Voce" w Busku - Zdroju, Wojciech Kowalski z klasy Pani Wiesławy Kończewskiej - Plac zdobył III miejsce w I grupie wiekowej. I i II nagrody nie przyznano. Gratulujemy!

Wyróżnienia na konkursie online w ramach Festiwalu FORTE

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się online na przełomie listopada i grudnia 2020 roku V Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów w ramach Festiwalu FORTE, uczeń klasy II PSM I st. cyklu sześcioletniego, Maksym Kaszubski, z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej oraz uczennica klasy VIII OSM, Nina Spisak, z klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, zdobyli wyróżnienia. Maksymowi akompaniowała jego mama, zaś Ninie – pan Zbigniew Merecki. Serdecznie gratulujemy!

III nagroda na XII Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej

Informujemy, że na odbywającym się w dniu 26 listopada 2020 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku XII Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias – Śpiewajmy dla Jana Pawła II”, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski (r. IV st. II wydz. wok.) zdobył trzecią nagrodę. Gratulujemy!

Nagroda w IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamróz

W dniach 23-25 listopada 2020 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Kielcach, organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej, we współpracy z ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach. W Konkursie wzięło udział 54 uczniów. Miło nam poinformować, że Wojciech Kowalski z klasy śpiewu pani dr Wiesławy Kończewskiej - Plac zdobył II nagrodę. Akompaniatorem była pani Dorota Kuczyńska. Gratulujemy!

Wyróżnienie mYear 2020

W dniach 17-18 października 2020 roku w ramach Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear 2020 uczniowie szkół muzycznych mieli okazję uczestniczyć w internetowym wyzwaniu słuchowym. Miło nam poinformować, że wśród osób, które zostały nagrodzone za najszybciej przesłane dobre rozwiązania opublikowanych w mediach społecznościowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu słuchowych zadań – niespodzianek, znalazła się uczennica klasy IV PSM II stopnia, Julia Stanowska. Julię przygotowała pani Marta Miklaszewska. Serdecznie gratulujemy!