Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2020/2021

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Wyróżnienia na konkursie w ramach Festiwalu PRESTO

Miło nam poinformować, że uczniowie: Stanisław Szymański (II OSM) z klasy skrzypiec pani Aleksandry Pilarskiej oraz Maksym Kaszubski (II c6) z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej, otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów online, zorganizowanym w ramach V Festiwalu PRESTO przez Impresariat Artystyczny oraz Fundację Jana Romanowskiego w pierwszej połowie czerwca 2021 roku.

 

Wyróżnienie w Talenciku

Miło nam poinformować, że podczas odbywającego się w dniu 11 czerwca 2021 roku w Centrum Kultury Browar B. XII Międzyszkolnego Konkursu Młodych Talentów „TALENCIK”, którego organizatorem był włocławski Klub Łęg, uczennica klasy VIII B OSM, Amelia Sztandarowicz, zdobyła wyróżnienie w kategorii IV – śpiew. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie na Festiwalu Miniatur na instrumenty dęte

W dniu 10 czerwca 2021 roku ogłoszono wyniki IV Warszawskiego Festiwalu „Miniatura Muzyczna na instrumenty Dęte Drewniane i Blaszane 2021” online dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, zorganizowanego przez Sekcję Instrumentów Dętych i Perkusji Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie oraz Fundację „Muzyka – Talent – Pasja” i Radę Rodziców przy PZSM nr 4 w Warszawie. Miło nam poinformować, że na tymże, odbywającym się w dniach 1 maja – 10 czerwca 2021 roku, Festiwalu uczennica klasy fletu pana Jacka Zasady, Natasza Biernacka (II OSM) uzyskała wyróżnienie I stopnia w grupie II. Nataszy akompaniował pan Jacek Szczepański. Serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce w Wierszolandii

W dniu 10 czerwca 2021 roku ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „W Wierszolandii XXI” on-line, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 23 we Włocławku, adresowanego do uczniów klas 1-3 włocławskich szkół podstawowych. I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły, Piotr Michalski z klasy II OSM. Piotrka przygotowała pani Joanna Piwek-Drożdżewska. Gratulujemy!

 

Wewnątrzszkolny Konkurs z Zasad Muzyki oraz Literatury Muzycznej

W dniach 9 i 10 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs z Zasad Muzyki oraz Wewnątrzszkolny Konkurs z Literatury Muzycznej dla uczniów klas VIII OSM, zorganizowany przez p. Magdalenę Gorzkowską. Wyniki:

Dominika Żarnowska (VIII A OSM) – I miejsce,

Julia Jęcka (VIII A OSM) – II miejsce,

Antonina Uzarczyk (VIII A OSM) – III miejsce,

Aleksandra Haśkiewicz (VIII B OSM) – wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

Sukcesy na festiwalu „Zakręcone Fleciki”

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 6 czerwca 2021 roku XVI Ogólnopolskim Festiwalu „Zakręcone Fleciki” 2021 online, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Flecistów Polskich z siedzibą we Wrocławiu oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, uczennica klasy fletu pani Anny Skowron, Marcelina Dębska (III OSM), zdobyła I miejsce w III grupie wiekowej, natomiast uczennica klasy fletu pana Jacka Zasady, Natasza Biernacka (II OSM), otrzymała wyróżnienie I stopnia w II grupie wiekowej. Marcelinie akompaniowała pani Magdalena Bazylko, natomiast Nataszy – pan Jacek Szczepański. Obu uczennicom, ich nauczycielom oraz akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce na konkursie „Miniatura – Online”

Na odbywającym się w dniach 25-29 maja 2021 roku w Gdańsku Ogólnopolskim Konkursie „Miniatura – Online” zorganizowanym przez Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021

Miło nam poinformować, że na odbywającym się na przełomie kwietnia i maja 2021 roku Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021, organizowanym przez Fundację Life and Art z siedzibą w Krakowie, uczennica z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak, Salma Kołata – Raniszewska (II OSM) zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej, Kalina Skarzyńska (VI OSM) zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś Antonina Uzarczyk (VIII OSM), również z klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej otrzymała wyróżnienie. Flecistkom akompaniowała pani Klaudia Kołata. Gratulujemy!

 

II i III miejsce na konkursie wiolonczelowo-kontrabasowym

Miło nam poinformować, że Wojciech Wasiak (kl. III PSM I st. c6) z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego w dniu 11 maja 2021 roku zajął II miejsce w grupie pierwszej kontrabasów na VII Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Kowalewie Pomorskim. Na tym samym konkursie uczennica klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, Nina Spisak (kl. VIII A OSM) w dniu 21 maja 2021 roku zdobyła III miejsce w grupie wiolonczel (przesłuchania wiolonczel odbywały się on-line). Gratulujemy!

 

III miejsce na konkursie ekologicznym

W dniu 7 maja 2021 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Ekologia to nie moda, to styl życia” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 we Włocławku i WCEE. W tym roku konkurs został przeprowadzony on-line na platformie wcee.moodle.org.pl. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród 30 uczestników z klas 4-8 szkół podstawowych we Włocławku, Martyna Prośniak z klasy VI OSM zdobyła trzecie miejsce. Opiekunem Martynki była pani Joanna Piwońska – nauczyciel biologii. Serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce w konkursie „Witaj maj, 3-maj”

Miło nam poinformować, że Amelia Sztandarowicz z klasy VIII B OSM zajęła II miejsce w kategorii klas 7 – 8 w Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym „Witaj maj, 3-maj” – online, zorganizowanym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przez Zespół Szkół nr 11 we Włocławku. Gratulujemy!

 

Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2021”

W kwietniu odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2021”, do którego zgłoszonych zostało 56 uczniów naszej szkoły. Ze względu na sytuację epidemiczną w stacjonarnej formie udział brały klasy IV –VIII (26 uczniów), natomiast uczniowie klasy II i III przystąpili do konkursu zdalnie. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci układanki przestrzennej.

Wyróżnienia zdobyli:

– kategoria Maluch:

Mikołaj Drożdżewski (IV OSM)

Konstancja Kotowska (IV OSM)

– kategoria Kadet:

Ignacy Komar (VII A OSM)

Daniel Jabłoński (VIII B OSM)

Aleksandra Haśkiewicz (VIII B OSM).

Natomiast uczennica Dominika Żarnowska (VIII A OSM) uzyskała wynik bardzo dobry.

Dyplomy i nagrody uczniowie otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy!

 

I miejsce na „Fanfares of Lviv”

Antonina Uzarczyk (VIII OSM) z klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej zdobyła I miejsce na odbywającym się w kwietniu 2021 roku Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych, Blaszanych i Perkusji dla Młodych Wykonawców On-line „Fanfares of Lviv”. Konkurs zorganizowała Lviv Children’s Art School Nr 5 (Ukraina). Serdecznie gratulujemy!

 

Pierwsze miejsca w konkursie „Śpiewać każdy może”

Miło nam poinformować, że na odbywającym się on-line w kwietniu 2021 roku w Parafii św. Stanisława BM we Włocławku w ramach projektu Klub Młodzieżowy „Akademia Edukacyjno-Twórcza” konkursie pod nazwą „Śpiewać każdy może…” uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli pierwsze miejsca. Marta Kukowska i Mikołaj Kukowski z klasy IV OSM zajęli ex aequo I miejsce w kategorii klas 4-8, zaś Paweł Stachowiak z klasy II PSM II stopnia wydziału wokalnego (klasa śpiewu p. Wiesławy Kończewskiej-Plac) zdobył I miejsce w kategorii szkół średnich. Gratulujemy!

 

X Włocławskie Spotkania Skrzypcowe

W dniach 27-29 kwietnia 2021 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbyły się X Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Na polską nutę” (tym razem on-line). Naszą szkołę reprezentowali: Maksym Kaszubski z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej, Stanisław Szymański z klasy skrzypiec pani Aleksandry Pilarskiej w pierwszej grupie wiekowej oraz Małgorzata Błaszkiewicz z klasy skrzypiec pani Anny Nasarzewskiej i Marta Kukowska z klasy skrzypiec pani Aleksandry Biernackiej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że cała czwórka zdobyła wyróżnienia! Dyplom za wyróżniający akompaniament natomiast otrzymała pani Monika Rupczak. Uczniom i pedagogom serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych SONATA 2021

W dniu 29 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych SONATA 2021 dla uczniów klas VII i VIII OSM oraz PSM II stopnia ON-LINE. Nagrody zdobyli:

grupa pierwsza:

Gabriela Szydłowska kl. VII B OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce,

Antonio Brzeski kl. VII B OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – II miejsce ex aequo,

Gabriela Kaźmierczak kl. VII B OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce ex aequo,

Adrianna Stachowiak r. I st. II (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – III miejsce,

Nikodem Kucharuk kl. VII A OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – wyróżnienie;

grupa druga:

Amelia Bednarek kl. VIII A OSM (wiolonczela, naucz. M. Litwa) – I miejsce,

Nina Spisak kl. VIII A OSM (wiolonczela, naucz. E. Witczak) – II miejsce ex aequo,

Zuzanna Szumińska VIII A OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – II miejsce ex aequo,

Zofia Bachurska kl. VIII B OSM (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – II miejsce ex aequo,

Kamila Jankowska VIII A OSM (gitara, naucz. Z. Zalewska) – III miejsce ex aequo,

Amelia Sztandarowicz VIII B OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – III miejsce ex aequo,

Milena Rybacka r. II st. II (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie,

Natalia Szadkowska VIII B OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – wyróżnienie,

Alicja Wachowicz VIII B OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie;

grupa trzecia:

Zofia Rychlewska r. VI st. II (wiolonczela, naucz. E. Witczak) – I miejsce ex aequo,

Magdalena Hoffmann r. III st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce ex aequo,

Weronika Król r. VI st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – II miejsce ex aequo,

Łukasz Szymański r. III st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – II miejsce ex aequo,

Martyna Kotas r. III st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – III miejsce,

Oliwia Bielak r. III st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – wyróżnienie;

grupa czwarta:

Maria Chaberska r. IV st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce,

Julia Chmielewska r. IV st. II (gitara, naucz. P. Kowalski) – II miejsce,

Julia Stanowska r. IV st. II (skrzypce, naucz. A. Pilarska) – III miejsce,

Maja Gumowska r. IV st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie,

Dorota Podlewska r. IV st. II (altówka, naucz. E. Bednarek) – wyróżnienie.

Uczniom, nauczycielom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

Pierwsze miejsca w „Piano e Forte”

Miło nam poinformować, że Konstancja Kotowska (IV OSM) i Gabriela Wasieleska (III st. II) z klasy fortepianu pana Jacka Szczepańskiego zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w odbywającej się w dniu 5 marca 2021 roku IV edycji Konkursu Pianistycznego „Piano e Forte”, zorganizowanego przez ZSM w Wieliczce oraz Towarzystwo Muzyczno – Artystyczne Sfogato w Krakowie. Uczennicom oraz ich nauczycielowi serdecznie gratulujemy!

 

Trzecie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Elblągu

Miło nam poinformować, że na III Ogólnopolskim Elbląskim Konkursie Pianistycznym, który odbył się w dniu 4 marca 2021 roku uczennica Salma Kołata – Raniszewska (II OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak zdobyła trzecie miejsce. Salmie i jej nauczycielce serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na konkursie w ramach Festiwalu w Barokowym Stylu

Miło nam poinformować, że uczennica klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, Nina Spisak (VIII A OSM) zdobyła wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, gitarzystów oraz zespołów kameralnych w ramach Festiwalu w BAROKOWYM STYLU, zorganizowanym w lutym 2021 roku przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski oraz Fundację Jana Romanowskiego. Gratulujemy!

 

II miejsce na ogólnopolskim konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 29 stycznia 2021 roku w Modzerowie IX Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie, uczennica klasy VIII B OSM, Amelia Sztandarowicz, zajęła II miejsce w grupie klas V – VIII w kategorii muzycznej. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Tuchowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 15 stycznia 2021 roku XXIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Tuchowie, przeprowadzonym w formie on-line, jury pod honorowym przewodnictwem prof. Andrzeja Jasińskiego doceniło uczniów naszej szkoły. Salma Kołata-Raniszewska (II OSM) z klasy fortepianu pani Moniki Rupczak uzyskała II miejsce w I grupie wiekowej, zaś Piotr Michalski (II OSM) z klasy fortepianu pani Jolanty Marciniak otrzymał wyróżnienie w I grupie wiekowej. Uczniom i ich pedagogom serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej

Informujemy, że na odbywającym się w grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku IV Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA 2021” w Katowicach, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski (r. IV st. II wydz. wok.) uzyskał pierwsze wyróżnienie. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie w II Internetowym Konkursie Fletowym

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fletu pani Małgorzaty Bętkowskiej, Antonina Uzarczyk (VIII OSM) zdobyła wyróżnienie I stopnia w II Internetowym Konkursie Fletowym organizowanym przez Jarmuła Music. Zgłoszenia na konkurs nadsyłane były do 31 grudnia 2020 roku, a ogłoszenie wyników miało miejsce 10 stycznia 2021 roku. Serdecznie gratulujemy Tosi i jej nauczycielce.

 

Pierwsze miejsce na II International Online Competition Young Pianists „LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy fortepianu pani Moniki Rupczak, Salma Kołata-Raniszewska (II OSM), uzyskała I miejsce w swojej grupie wiekowej na II Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Online „LVIV KAWAI CHRISTMAS 2020”. W dniach od 4 do 10 stycznia 2021 roku opublikowane w serwisie YouTube konkursowe nagranie Salmy oceniane było przez międzynarodowe jury – koncertujących pianistów i profesorów wyższych uczelni (m.in. z Niemiec, Tajwanu, Łotwy, Argentyny, Włoch, Chorwacji). W grupie Salmy było 155 uczestników. Gratulujemy młodej pianistce i jej pedagogowi!

link do nagrania:

https://www.youtube.com/watch?v=yvyMBa4swIw&feature=share&fbclid=IwAR2yT4gNsC02LCSCYyMhfEHp3k5dMXNe9zbJwzu5hMCIWwNtikX52oCAyO8

 

Nagrodzeni w konkursie wiedzy o L. van Beethovenie

Miło nam poinformować, że w odbywającym się w dniach 14 – 18 grudnia 2020 roku Szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Ludwiga van Beethovena nagrody uzyskali:

Borys Biernacki (kl. VI OSM I stopnia) – I miejsce,

Zofia Ćwiklińska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Ignacy Komar (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Michalina Krzyżanowska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Maria Podlewska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Wiktoria Wolska (kl. VII A OSM I stopnia) – II miejsce ex aequo,

Alicja Dobrowolska (r. II WI PSM II stopnia) – III miejsce ex aequo,

Zofia Gołębiewska (kl. VIII B OSM I stopnia) – III miejsce ex aequo,

Weronika Sochacka (kl. VIII B OSM I stopnia) – III miejsce ex aequo.

Gratulujemy!

 

Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Bella Voce"

Informujemy, że na odbywającym się w dniach 11 - 13 grudnia 2020 r. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Bella Voce" w Busku - Zdroju, Wojciech Kowalski z klasy Pani Wiesławy Kończewskiej - Plac zdobył III miejsce w I grupie wiekowej. I i II nagrody nie przyznano. Gratulujemy!

 

Wyróżnienia na konkursie online w ramach Festiwalu FORTE

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się online na przełomie listopada i grudnia 2020 roku V Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów w ramach Festiwalu FORTE, uczeń klasy II PSM I st. cyklu sześcioletniego, Maksym Kaszubski, z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej oraz uczennica klasy VIII OSM, Nina Spisak, z klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak, zdobyli wyróżnienia. Maksymowi akompaniowała jego mama, zaś Ninie – pan Zbigniew Merecki. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces na Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI OSM, Julia Kołosowska, została laureatem pierwszego miejsca w kraju w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG” w kategorii Młodzik. Test konkursowy odbył się w dniu 27 listopada 2020 roku on-line. W tym samym konkursie Natalia Kapuścińska, również z klasy VI OSM, nagrodzona została dyplomem za bardzo dobry wynik, wyróżnienia otrzymali Borys Biernacki i Agata Żarnowska (klasa VI OSM), zaś Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku zajął w konkursie „KRĄG” pierwsze miejsce. Uczniów przygotowała pani Jolanta Ziółkowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

III nagroda na XII Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej

Informujemy, że na odbywającym się w dniu 26 listopada 2020 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku XII Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias – Śpiewajmy dla Jana Pawła II”, uczeń klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac, Wojciech Kowalski (r. IV st. II wydz. wok.) zdobył trzecią nagrodę. Gratulujemy!

 

Nagroda w IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamróz

W dniach 23-25 listopada 2020 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz w Kielcach, organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej, we współpracy z ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach. W Konkursie wzięło udział 54 uczniów. Miło nam poinformować, że Wojciech Kowalski z klasy śpiewu pani dr Wiesławy Kończewskiej - Plac zdobył II nagrodę. Akompaniatorem była pani Dorota Kuczyńska. Gratulujemy!

 

Wyróżnienie mYear 2020

W dniach 17-18 października 2020 roku w ramach Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear 2020 uczniowie szkół muzycznych mieli okazję uczestniczyć w internetowym wyzwaniu słuchowym. Miło nam poinformować, że wśród osób, które zostały nagrodzone za najszybciej przesłane dobre rozwiązania opublikowanych w mediach społecznościowych Akademii Muzycznej we Wrocławiu słuchowych zadań – niespodzianek, znalazła się uczennica klasy IV PSM II stopnia, Julia Stanowska. Julię przygotowała pani Marta Miklaszewska. Serdecznie gratulujemy!