Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

Nagrody 2018/2019

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Sukcesy na V Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym

Na odbywającym się w dniach 15 – 16 kwietnia 2019 roku w Kowalewie Pomorskim V Konkursie Wiolonczelowo – Kontrabasowym uczeń klasy I c6, Wojciech Wasiak z klasy kontrabasu pana Andrzeja Wyrwickiego (akompaniował pan Wiktor Splitt) zdobył III miejsce w swojej grupie wiekowej, a uczennica klasy VI OSM, Nina Spisak z klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak (akompaniował pan Zbigniew Merecki) uzyskała III miejsce w swojej grupie wiekowej. Uczniom, pedagogom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce w Biegach Przełajowych

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas odbywających się w dniu 1 kwietnia 2019 roku Mistrzostw Włocławka w Drużynowych Biegach Przełajowych, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci, Aleksandra Haśkiewicz zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Drużyna OSM pobiegła w składzie: Aleksandra Haśkiewicz, Natalia Szadkowska, Alicja Buczkowska, Nadia Matczuk, Kamila Jankowska i Dominika Żarnowska.

 

Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych „Sonata”

W dniu 28 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Strunowych „Sonata” dla uczniów klas VII i VIII OSM oraz PSM II stopnia.

Nagrody zdobyli:

grupa pierwsza:

Oliwia Bielak kl. VII OSM (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – I miejsce,

Martyna Kotas r. I st. II (skrzypce, naucz. M. Dzięcielewski) – II miejsce,

Justyna Masłowska kl. VII OSM (wiolonczela, naucz. L. Matulewicz) – II miejsce;

grupa druga:

Maria Chaberska kl. VIII OSM (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – I miejsce,

Julia Stanowska r. II st. II (skrzypce, naucz. A. Biernacka) – II miejsce,

Dorota Podlewska kl. VIII OSM (skrzypce, naucz. A. Nasarzewska) – III miejsce,

Julia Chmielewska kl. VIII OSM (gitara, naucz. P. Kowalski) – wyróżnienie;

grupa trzecia:

Zofia Rychlewska r. IV st. II (wiolonczela, naucz. M. Litwa) – I miejsce,

Barbara Zasada r. V st. II (gitara, naucz. W. Kondraciuk) – II miejsce,

duet Aleksandra Jasińska r. V st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) i Barbara Zasada r. V st. II (gitara, naucz. W. Kondraciuk) – III miejsce,

Zuzanna Gałkin r. V st. II (wiolonczela, naucz. E. Witczak) – wyróżnienie,

Aleksandra Jasińska r. V st. II (skrzypce, naucz. K. Kaleta) – wyróżnienie.

Dyplomami za wyróżniający akompaniament uhonorowani zostali: pani Monika Stanowska, pani Monika Rupczak oraz pan Michał Chojnacki.

Uczniom, nauczycielom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

II nagroda na konkursie „Mały czy duży wirtuoz?”

Na odbywającym się w dniach 11 – 12 marca 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia nr 5 im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie konkursie „Mały czy Duży Wirtuoz?” uczennica klasy IV OSM I stopnia, Kalina Skarzyńska, z klasy fletu pana Jacka Zasady, zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na odbywającym się w dniu 20 lutego 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fr. Chopina w Olsztynie Makroregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów szkół muzycznych II stopnia Julia Stanowska z klasy II PSM II stopnia, przygotowana przez panią Martę Miklaszewską, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej "Smólnik 2019"

Na odbywającym się w dniu 11 stycznia 2019 r. VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej "Smólnik 2019", uczennica kl. VI OSM I st. Amelia Sztandarowicz zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

Wicemistrzostwo Włocławka w szachach

Reprezentacja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Włocławku wywalczyła na odbywających się w dniu 10 stycznia 2019 w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena Mistrzostwach Włocławka SZS, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tytuł Wicemistrza Włocławka. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy na VII Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych”

Na odbywającym się w dniu 7 stycznia 2019 roku w Modzerowie, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie, VII Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych” w kategorii muzycznej I miejsce w grupie Zespoły wokalne / duety (5-9 lat) zajął duet: Marta i Mikołaj Kukowscy, natomiast I miejsce w grupie Soliści – uczniowie klas VII, VIII i III gim. zdobyła Julia Stasinowska. Z kolei w kategorii plastycznej zarówno Marta Kukowska, jak i Mikołaj Kukowski zdobyli I miejsca w grupie klas I – III szkół podstawowych. Gratulujemy!

 

Regionalne Przesłuchania CEA

Na odbywających się w listopadzie i grudniu 2018 roku Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Sekcji Instrumentów Strunowych, uzyskując indywidualne punktacje powyżej 18 punktów. I tak:

  • Nina Spisak z klasy wiolonczeli pani Ewy Witczak (akomp. p. Z.Merecki) otrzymała 18,33 p.,
  • Amelia Bednarek z klasy wiolonczeli pana Michała Litwy (akomp. p. E.Grębocka-Stachowiak) otrzymała 19,00 p.,
  • Zofia Gołębiewska z klasy skrzypiec pani Violetty Dzięcielewskiej (akomp. p. K.Kołata) otrzymała 19,00 p.,
  • Zofia Bachurska z klasy skrzypiec pani Aleksandry Pilarskiej (akomp. p. A.Pazdyga) otrzymała 20,33 p.,

a dwie uczennice uzyskały punktację piątkową:

  • Magdalena Hoffmann z klasy skrzypiec pani Katarzyny Kalety (akomp. p. A.Pazdyga) otrzymała 21,33 p.,
  • Zuzanna Szumińska z klasy skrzypiec pani Anny Nasarzewskiej (akomp. p. M.Rupczak) otrzymała 23,00 p.

Uczennicom oraz pedagogom i akompaniatorom serdecznie gratulujemy!

 

 

II miejsce w Izbicy Kujawskiej

Na odbywającym się w dniu 15 grudnia 2018 roku w Izbicy Kujawskiej Ogólnopolskim XXXIV Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych” uczennica naszej szkoły, Julia Stasinowska, zdobyła II nagrodę w swojej grupie wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy w IV Mistrzostwach Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych

Na odbywających się w dniu 15 grudnia 2018 roku IV Mistrzostwach Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych w Bydgoszczy, Natalia Kapuścińska zajęła I miejsce, natomiast drużyna UKS Presto III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

Turniej warcabowy dla klas I – III

W dniu 12 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Turniej Warcabowy klas I – III, którego organizatorem był UKS Presto. Udział w Turnieju wzięli uczniowie klas I – III OSM. Zwyciężyli: Mikołaj Kukowski – I miejsce, Maksymilian Nadolski – II miejsce i Filip Kukucki – III miejsce. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie nagrodzonym, serdecznie gratulujemy!

 

Podium dla naszych reprezentantów w Turnieju Mistrzów „100 x 100 x 100”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas zorganizowanego przez UKS Presto w dniu 29 listopada 2018 roku Turnieju Mistrzów w Warcabach Polskich (z cyklu „100 x 100 x 100”) reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na czołowych miejscach: Natalia Kapuścińska zajęła I miejsce, Miłosz Balcerowski – II miejsce, a Grzegorz Tomczak – III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce na konkursie pieśni patriotycznej „Moja Ojczyzna”

Miło nam poinformować, że podczas odbywającego się w dniu 29 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku XVIII Rejonowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Moja Ojczyzna” uczennica klasy VII OSM Julia Stasinowska zajęła I miejsce w kategorii śpiew – soliści. Serdecznie gratulujemy!

 

Udany debiut w Igrzyskach Dzieci w Badmintonie

Na odbywających się w dniu 27 listopada 2018 roku w ramach Igrzysk Dzieci w Badmintonie Mistrzostwach Włocławka zadebiutowały z sukcesem drużyny reprezentujące naszą szkołę. Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Jęcka, Barbara Jaźwiecka i Alicja Buczkowska zdobyła I miejsce, natomiast reprezentacja chłopców w składzie: Wiktor Celmer, Jacek Wrocławski i Filip Kaczmarek zajęła miejsce II. Gratulujemy!

 

Udany debiut w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

Na odbywających się w dniu 27 listopada 2018 roku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Mistrzostwach Włocławka zadebiutowały z sukcesem drużyny reprezentujące naszą szkołę. Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Walczak, Marta Jasińska i Małgorzata Zasada zdobyła II miejsce, reprezentacja chłopców w składzie: Mikołaj Gałkin, Krzysztof Baranowski i Miłosz Balcerowski również uzyskała II miejsce. Gratulujemy!

 

Sukcesy na Wierszykarni

Miło nam poinformować, że na odbywającym się w dniu 26 listopada 2018 roku w Centrum Kultury „Browar B.” Konkursie Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży „Wierszykarnia” uczennica klasy VI B OSM Magdalena Karwat zdobyła III nagrodę, natomiast uczennica klasy VI B OSM Alicja Wachowicz uzyskała wyróżnienie. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Iwony Gonstal. Serdecznie gratulujemy!

 

Wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy II Wydziału Wokalnego PSM II stopnia Wojciech Kowalski z klasy śpiewu pani Wiesławy Kończewskiej-Plac uzyskał wyróżnienie na odbywającym się w dniu 24 listopada 2018 roku w Olsztynie III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym. Wyróżniona została również pani Wiesława Kończewska-Plac. Serdecznie gratulujemy!

 

Nagroda i wyróżnienia  w Radziejowie

Na odbywających się w dniu 19 listopada 2018 roku VII Spotkaniach Kujawskich Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych, uczennica Kalina Skarzyńska z klasy Pana Jacka Zasady zdobyła II nagrodę w I grupie wiekowej. Wyróżnienia zdobyli: Kornelia Kuźma i Wiktoria Szulczewska  z klasy Pani Julii Staneckiej oraz Krzysztof Wróblewski z klasy Pana Mieczysława Żelazko. Gratulujemy!                                                                       

 

 

II miejsce na konkursie literackim „Pod Polskim Niebem”

Na odbywającym się w dniu 15 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Pod Polskim Niebem” II miejsce uzyskała uczennica klasy III OSM, Wiktoria Lewandowska, przygotowana przez panią Annę Głowacką. Serdecznie gratulujemy!

 

                                       

Mistrzostwo Włocławka w Unihokeju Chłopców

Na rozgrywanych w hali OSiR w dniu 15 listopada 2018 roku Mistrzostwach Włocławka SZS w Unihokeju Chłopców IMS reprezentacja OSM w składzie: Miłosz Balcerowski, Krzysztof Baranowski, Bartek Białecki, Mateusz Chmielewski, Dawid Dębowski, Mikołaj Gałkin, Kamil Nowak, Marcin Olbiński, Mateusz Płaczkiewicz, Szymon Rosłonowski, Grzegorz Tomczak i Jakub Urbański, zdobyła tytuł Mistrzów Włocławka i awansowała do półfinałów mistrzostw województwa, które zaplanowane zostały na 26 listopada 2018 roku. Serdecznie gratulujemy!

 

 

III miejsce na Mistrzostwach Szkół Włocławskich w Unihokeja Dziewcząt

Podczas odbywających się w dniu 14 listopada 2018 roku Mistrzostw Szkół Włocławskich w Unihokeja Dziewcząt rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentacja Zespołu Szkół Muzycznych w składzie: Małgorzata Zasada, Julia Chmielewska, Julia Lisiecka, Małgorzata Mendrok, Aleksandra Gągolewska, Marta Jasińska, Maria Chaberska, Natalia Walczak, Weronika Szymańska oraz Kinga Posłuszna, zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukcesy muzyków w pływaniu

Podczas odbywających się w dniu 8 listopada 2018 roku Mistrzostw Włocławka w pływaniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Julia Chmielewska zajęła II miejsce w stylu dowolnym, Kinga Posłuszna uzyskała III miejsce w stylu grzbietowym, Wiktoria Kucharuk zajęła V miejsce w stylu klasycznym, natomiast Kamil Nowak uzyskał V miejsce w stylu dowolnym. Serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs wiedzy o Czesławie Niemenie

Podczas odbywającego się w dniu 7 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku konkursu wiedzy o życiu i twórczości Czesława Niemena „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” w grupie młodszej nagrodzeni zostali:  Borys Biernacki kl. IV OSM – I miejsce, Julia Kołosowska kl. IV OSM – II miejsce, Jan Czachowski kl. IV OSM – III miejsce, natomiast w grupie starszej nagrody zdobyły: Katarzyna Modrzejewska kl. VIII OSM – I miejsce, Maja Gumowska kl. VIII OSM – II miejsce i Małgorzata Mendrok kl. VIII OSM – III miejsce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

II miejsce w Igrzyskach Dzieci SZS

Na odbywających się w dniu 5 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku Igrzyskach Dzieci SZS w unihokeju dziewcząt, reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Marta Kwiatkowska (G), Alicja Zajk (G), Julia Niedzielska, Aleksandra Haśkiewicz, Nadia Matczuk, Julia Jęcka, Dominika Żarnowska, Kamila Jankowska i Justyna Masłowska, zdobyła II miejsce. Zawodniczkom i ich trenerowi, panu Maciejowi Muszyńskiemu, serdecznie gratulujemy!

 

Złoty Dyplom Festiwalu w Łowiczu

Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego zdobył Złoty Dyplom na odbywającym się 27 października 2018 roku II Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu. Młodzieży i chórmistrzowi serdecznie gratulujemy!

 

Mikrofon dla malucha

Na odbywającej się w dniu 26 października 2018 roku w klubie ŁĘG IX edycji konkursu piosenki „Mikrofon dla malucha” bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły. Marcelina Dębska z klasy I OSM zdobyła II miejsce w kategorii klas O-I, Zofia Tomczak z klasy III OSM wywalczyła II miejsce w kategorii klas II-III, a Marta Kukowska z klasy II OSM otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii wiekowej. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic i serdecznie im gratulujemy!

 

 

Miniatura

W dniu 18 października 2018 roku odbył się w naszej szkole zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Strunowych Szkolny Konkurs „Miniatura”. Nagrody zdobyli:

w grupie młodszej:

Anna Jankowska kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – I miejsce,

Julia Kołosowska kl. IV OSM (gitara, naucz. W.Kondraciuk) – II miejsce,

Alicja Skoracka kl. IV OSM (wiolonczela, naucz. L.Matulewicz) – II miejsce,

Jan Chaberski kl. IV OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – III miejsce,

Małgorzata Komar kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – III miejsce,

Jan Czachowski kl. IV OSM (gitara, naucz. W.Kondraciuk) – wyróżnienie I st.,

Helena Mendrok kl. IV OSM (skrzypce, naucz. V.Dzięcielewska) – wyróżnienie I st.,

Martyna Prośniak kl. IV OSM (wiolonczela, naucz. L.Matulewicz) – wyróżnienie I st.,

Emilia Brenda kl. IV OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – wyróżnienie II st.,

Katarzyna Płóciennik kl. IV c6 (wiolonczela, naucz. E.Witczak) – wyróżnienie II st.,

Zbigniew Walczak kl. IV OSM (gitara, naucz. P.Kowalski) – wyróżnienie II st.,

Mikołaj Żelazek kl. IV OSM (skrzypce, naucz. V.Dzięcielewska) – wyróżnienie II st.;

w grupie starszej:

Gabriela Kaźmierczak kl. V OSM (skrzypce, naucz. A.Nasarzewska) – I miejsce,

Antonio Brzeski kl. V OSM (skrzypce, naucz. A.Biernacka) – II miejsce,

Gabriela Szydłowska kl. V OSM (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – II miejsce,

Magdalena Hoffmann kl. III c4 (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – III miejsce,

Zuzanna Puto kl. V c6 (skrzypce, naucz. V.Dzięcielewska) – wyróżnienie I st.,

Adrianna Stachowiak kl. V c6 (skrzypce, naucz. A.Pilarska) – wyróżnienie I st.,

Oksana Bielak kl. V OSM (skrzypce, naucz. A.Bierancka) – wyróżnienie II st.,

Dorota Maniszewska kl. III c4 (skrzypce, naucz. K.Kaleta) – wyróżnienie II st.,

Antoni Piwoński kl. V OSM (wiolonczela, naucz. L.Matulewicz) – wyróżnienie II st.

 

 

II Turniej „100 x 100 x 100”

Na odbywającym się w dniu 27 września 2018 roku w ZSM we Włocławku II Turnieju w warcaby polskie – stupolowe, rozgrywanym z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w ramach projektu „100 x 100 x 100”, bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni działającego przy naszej szkole UKS Presto. I tak w kategorii uczniów klas IV – VI pierwsze miejsce uzyskała Julia Jęcka, a trzecie – Natalia Kapuścińska, zaś w kategorii uczniów klas VII – VIII pierwsze miejsce zajął Krzysztof Baranowski, drugie – Mikołaj Gałkin, a trzecie – Bartłomiej Białecki. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Drugie miejsce chóru CANTO na festiwalu „Music and Sea”

Na odbywającym się w dniach 10-15 września 2018 roku w greckiej Paralii VII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Music and Sea” Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu, uzyskał tytuł laureata konkursu i zajął drugie miejsce. Młodzieży i chórmistrzowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!