dziś jest: 22.10.2017

ROK SZKOLNY 2017/2018

W dniu 19 października 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs „Miniatura”, zorganizowany przez Sekcję Instrumentów Strunowych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas skrzypiec, wiolonczeli i gitary uczęszczający do klas III, IV i V OSM i c6 oraz II i III c4. Konkurs przeprowadzony został w trzech grupach wiekowych: w grupie pierwszej startowało 14 osób, w grupie drugiej – 15, a w grupie trzeciej – 11.

Jury w składzie: K.Kaleta, A.Biernacka, V.Dzięcielewska, A.Nasarzewska, A.Pilarska i P.Kowalski przyznało następujące nagrody:

grupa pierwsza

I miejsce –      Julia Kołosowska – klasa gitary W. Kondraciuka

II miejsce –     Magdalena Hoffmann – klasa skrzypiec K. Kalety

III miejsce –    Małgorzata Komar – klasa skrzypiec A. Nasarzewskiej

wyróżnienie –  Anna Jankowska – klasa skrzypiec A. Nasarzewskiej

grupa druga

I miejsca –      Gabriela Kaźmierczak – klasa skrzypiec A. Nasarzewskiej

Adrianna Stachowiak – klasa skrzypiec A. Pilarskiej

II miejsce –     Julia Tybec – klasa skrzypiec A. Pilarskiej

III miejsca –    Antonio Brzeski – klasa skrzypiec A. Biernackiej

Gabriela Szydłowska – klasa skrzypiec K. Kalety

wyróżnienie –  Amelia Jasińska – klasa gitary W. Kondraciuka

grupa trzecia

I miejsce –      Zuzanna Szumińska – klasa skrzypiec A. Nasarzewskiej

II miejsce –     Zofia Bachurska – klasa skrzypiec A. Nasarzewskiej

III miejsca –    Amelia Bednarek – klasa wiolonczeli M. Litwy

Nina Spisak – klasa wiolonczeli M. Litwy

wyróżnienie –  Amelia Sztandarowicz – klasa skrzypiec A. Nasarzewskiej

Wyróżnionym uczniom akompaniowali: p. Monika Rupczak, p. Jakub Gajdecki, p. Paweł Wołowicz i p. Zbigniew Merecki.

Przesłuchania konkursowe poprowadziła p. Marta Chylińska.

Koncert Pieśni Maryjnej u św. Stanisława BM

W dniu 15 października 2017 roku w kościele pod wezwaniem św. Stanisława BM we Włocławku odbył się I Papieski Koncert Pieśni Maryjnej. Wśród wykonawców znaleźli się: Malwina Balcerak, Agnieszka Dondalska, Ewa Budzińska, Konrad Weber, Katarzyna Szczepańska, Dorota Reniecka, Magdalena Gorzkowska, Monika Bednarska- Czyźnielewska, Iwona Grzelczak, Marzena Dembicka i Schola parafii św. Stanisława BM, a także chór CANTO pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego.

Festiwal Muzyki Sakralnej „MUSICA VERA”

W dniu 14 października 2017 roku Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku wziął udział w II Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym, odbywającym się w ramach II Festiwalu Muzyki Sakralnej „MUSICA VERA” w Toruniu. Specjalnie na ten konkurs chórzyści przygotowali kompozycję Mikołaja Zieleńskiego „O Gloriosa Domina”. Jurorzy docenili ekspresję wykonania oraz emocjonalną dojrzałość naszych chórzystów, mimo ich młodego wieku. Chór CANTO, pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego, zajął pierwsze miejsce w konkursie i otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 6 tys. zł.

Warto wspomnieć, że chór CANTO nie próżnował również podczas wakacji. W lipcu młodzi chórzyści wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Razem w XXI wieku” w Kamczji (Bułgaria), zdobywając I miejsce oraz Nagrodę tzw. „Gwiezdne Głosy Kamczji”.

Koncert Papieski

W niedzielę, 8 października 2017 roku odbył się we włocławskiej katedrze Koncert Papieski wpisujący się w ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. O godz. 18:00 rozpoczęła się celebra mszy świętej, po której rozpoczął się koncert. Wystąpili na nim: Zespół Contra, Konin Band Orchestra, Julia Haziak, Małgorzata Wenderlich, Małgorzata Grzechnik, Marcin Majewski, Michał Malicki, Wiktoria Augustyniak oraz Młodzieżowy Chór CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego.

Dzień Zwierząt w ZSM

W dniu 4 października 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena świętowali Dzień Zwierząt. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w zakładce GALERIA.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dnia 2 października 2017 r. w auli ZSM odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Międzynarodowy Dzień Muzyki to święto obchodzone na całym świecie od 1975r., zainicjowane przez Yehudi Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC) działającej przy UNESCO. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki jest promocja muzyki - uniwersalnego języka ludzkości oraz muzyków - twórców niepowtarzalnego piękna.

Program koncertu:

Chór Canto pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego:

G. Young – „Alleluja”

Mykoła Leontowicz – „Oj na rekie”

Kołysanka „Ach śpij kochanie” z filmu „Paweł i Gaweł”

Julia Stanecka – flet i Jacek Szczepański – fortepian

C. Debussy – „Clair de' Lune” z „Suite Bergamasque”

Paweł Wołowicz – fortepian

K. Szymanowski – Etiudy z op. 4: es-moll op. 4 nr 1 i C-dur op. 4 nr 4

E. Astorga - Canzona

Ewa Budzińska – śpiew /naucz. dr Wiesława Kończewska-Plac/, Jacek Szczepański – akompaniament

T. Jotejko – Pieśń Królowej Bony z opery „Zygmunt August”

Duet: Ewa Budzińska i Zofia Rogalska – śpiew /naucz. dr Wiesława Kończewska-Plac/, Jacek Szczepański – akompaniament

P. Czajkowski – Duet „Pastuszek” z opery „Dama pikowa”

Jacek Szczepański – fortepian

F. Chopin – Polonez As-dur op. 53

Trio „The Teachers” w składzie: Dariusz Zaleśny – saksofon, Przemysław Kowalski – gitara i Grzegorz Weręgowski – perkusja

A.C. Jobim – „The Girl from Ipanema”

Bobby Hebb – „Sunny”

Prowadzenie koncertu: Magdalena Gorzkowska

Na zdjęciu wykonawcy /od lewej/: Dariusz Zaleśny, Magdalena Gorzkowska, Julia Stanecka, Ewa Budzińska, Zofia Rogalska, Jacek Szczepański, Przemysław Kowalski, Grzegorz Weręgowski i Paweł Wołowicz

Kroniki z lat szkolnych 2012/13, 2013/14, 2014/2015, 2015/2016 oraz 2016/2017 dostępne są w podfolderach.